artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo pielęgnować włosy doczepiane? 7 sprawdzonych rad

Poniedziałek, 06 listopada 2023
Błyszczące, perfekcyjnie nawilżona i gładkie – chcesz, by Twoje doczepiane włosy zachwycały zdrowym i pięknym wyglądem? Sprawdź, w jaki sposób pielęgnować doczepy.
Jak prawidłowo pielęgnować włosy doczepiane? 7 sprawdzonych rad

W zależności od wybranej metody doczepiane włosy możesz nosić z reguły od 3 do 6 miesięcy. Wygląd fryzury zależy jednak nie tylko od rodzaju dopinek i umiejętności stylisty, ale także od Ciebie. Chcesz, by Twoje włosy były pełne blasku, gładkie i świetliste? Oto 7 rad, jak skutecznie zadbać o ich pielęgnację.

7 rad, jak dbać o doczepiane włosy

 1. Wybierz odpowiedni szampon. Do mycia włosów doczepianych używaj przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Jeśli nie chcesz lub nie możesz sięgnąć po szampon do doczepów, wybierz dostępny w drogeriach produkt marki Goldwell. Kosmetyki Goldwellświetnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów przedłużanych.
  2. Myj włosy w odpowiedni sposób. Myjąc włosy doczepiane, kieruj strumień wody od nasady włosów po końcówki. W ten sposób wygładzisz pasma i zamkniesz łuskę włosową. Do spłukiwania szamponu używaj chłodnego strumienia wody.
  3. Zadbaj o nawilżanie. Po każdym myciu wmasuj we włosy silnie nawilżającą odżywkę lub maskę (także w tym przypadku świetnie sprawdzą się kosmetyki marki Goldwell). Przed nałożeniem kosmetyku zawiń pasma w bawełniany ręcznik, aby usunąć nadmiar wody. Nie pocieraj ich intensywnie i nie wycieraj ich intensywnie. Aby pasma były gładkie i lśniące, a jednocześnie się nie puszyły, możesz wmasować w nie także specjalny nawilżający fluid, np. ten marki Kemon.
  4. Otocz troską narażone na łamanie końcówki. Końcówki włosów przedłużanych są jeszcze bardziej narażone na rozdwajanie i łamanie niż końcówki naturalnych pasm. Aby zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą, czynnikami atmosferycznymi czy odzieżą regularnie nakładaj na nie nawilżający olejek, np. arganowy.
  5. Czesz doczepy wyłącznie specjalną szczotką. Do czesania włosów przedłużanych używaj wyłącznie specjalnej szczotki, którą dostaniesz od fryzjera. Dzięki swojej konstrukcji szczotka pomoże utrzymać włosy przedłużane w najlepszej kondycji. Czesząc włosy, zachowaj szczególną delikatność w miejscach łączeń. Zwłaszcza jeśli przedłużyłaś włosy metodą keratynową lub clip-in.
  6. Związuj włosy na noc. Aby zminimalizować ryzyko splątania doczepianych włosów, przed zaśnięciem zwiąż je w luźny warkocz. Związuj włosy w warkocz także przed wejściem do siłowni, na saunę czy basen.
  7. Uważaj na wysoką temperaturę. Naturalne włosy słowiańskie możesz traktować dokładnie tak samo, jak własne – suszyć je suszarką, kręcić przy pomocy lokówki czy prostować prostownicą. Pamiętaj jednak, że doczepy – w przeciwieństwie do naturalnych włosów – nie posiadają źródła naturalnego nawilżania. Zdecydowanie szybciej niż Twoje kosmyki tracą więc wilgoć. Jeśli chcesz wysuszyć włosy suszarką, użyj średniej lub niskiej temperatury nawiewu. Przed użyciem lokówki i prostownicy koniecznie wmasuj we włosy preparat termoaktywny.

Jeśli zdecydujesz się na przedłużenie lub zagęszczenie fryzury, koniecznie weź pod uwagę nasze pielęgnacyjne rady. Zadbane, błyszczące włosy doczepiane dodadzą Ci uroku i podkreślą Twoje piękno.

Zapraszamy również do innego artykułu w serwisie: Ile kanapek do zagęszczania włosów

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat