artykuł sponsorowany

Ile kosztuje jacht? Jak go sfinansować bez zbędnych obciążeń?

Piątek, 17 stycznia 2025
Planujesz zakup jachtu lub luksusowej łodzi, ale obawiasz się wysokich kosztów? Dowiedz się, co wpływa na ceny tych prestiżowych jednostek i poznaj atrakcyjne formy finansowania, które pozwolą Ci spełnić marzenie bez nadmiernego obciążenia budżetu.
Ile kosztuje jacht? Jak go sfinansować bez zbędnych obciążeń?

Co wpływa na ceny jachtów i luksusowych łodzi? Sprawdź przed zakupem!

Zanim zdecydujesz się na inwestycje w jacht lub luksusową łódź, koniecznie ustal maksymalny budżet do przeznaczenia na ten cel. To podstawa, aby zawęzić zakres poszukiwań i uniknąć ryzyka nadmiernego obciążenia finansów.

Najważniejsze czynniki rzutujące na ostateczną cenę zakupu jachtu to:

  • Rozmiar i typ jednostki – większe i zaawansowane technologicznie jachty kosztują więcej.
  • Wyposażenie – luksusowe dodatki, jak, np. jacuzzi czy systemy nawigacyjne, podnoszą cenę nawet o kilkaset tysięcy złotych.
  • Materiał wykonania – aluminium, włókno szklane, a nawet drewno. Materiały naprawdę mocno wpływają na koszty produkcji jachtów.
  • Stan techniczny – nowe jachty są droższe od używanych, ale mogą wymagać mniejszych nakładów na naprawy. Tutaj musisz uważać.
  • Marka producenta – prestiżowe firmy sprzedają jachty drożej niż producenci lokalni.
  • Rok produkcji – starsze jachty mogą być tańsze, ale wiążą się z ryzykiem wyższych kosztów utrzymania, konserwacji i eksploatacji.

Przed zakupem jachtu upewnij się, że wybrany model w 100% spełnia Twoje oczekiwania i co najważniejsze, jego cena mieści się w założonym budżecie na ten cel.

Jak pokryć koszty zakupu jachtu i nie nadwyrężyć budżetu?

Wbrew pozorom to nie takie trudne. Wystarczy, że zdecydujesz się na leasing jachtu. Atrakcyjną ofertę finansowania pojazdów wodnych znajdziesz na stronie mLeasing: https://mleasing.pl/jachty-lodzie-skutery-wodne/.

W ramach dostępnych form finansowania masz do wyboru aż trzy opcje pokrycia kosztów zakupu jachtu:

  1. Leasing operacyjny – w tym przypadku płacisz atrakcyjne miesięczne raty leasingowe w zamian za możliwość użytkowania kupionego jachtu. Nie skorzystasz tu z odpisów amortyzacyjnych, ale opłatę wstępną i raty leasingowe będą kosztem uzyskania przychodu.
  2. Leasing finansowy – wybierając tę opcję, możesz dokonywać odpisów amortyzacyjnych samodzielnie, natomiast do kosztów uzyskania przychodów wliczysz wyłącznie część odsetkową raty. Minusem może być fakt, że podatek VAT musisz opłacić już w dniu kupna jachtu lub luksusowej łodzi.
  3. Pożyczka – to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą przejąć ruchomość na własność. Tutaj część odsetkowa raty stanowi koszt uzyskania przychodu. Obowiązek odpisów amortyzacyjnych także pozostaje po stronie przedsiębiorcy.

Umowa na leasing jachtu jest przeznaczona głównie dla spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Możesz zdecydować się na finansowanie nowych i używanych jachtów oraz łodzi w płatnościach rozłożonych nawet na 84 miesiące. Do wyboru masz też dwie waluty: PLN lub EUR.

Czy umowy leasingowe przysługują wyłącznie na jachty?

Podpisując umowę z firmą leasingową mLeasing możesz pokryć też koszty zakupu innych pojazdów, np. skuterów wodnych, silników zaburtowych, motorówek i łodzi motorowych.

Umowa leasingowa na atrakcyjnych warunkach spłaty daje Ci swobodę działania i zmniejsza ryzyko utraty rentowności przedsiębiorstwa przez poczynione inwestycje.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy na leasing jachtu?

Jest kilka istotnych parametrów, które musisz przeanalizować, zanim podpiszesz dokumenty. Najważniejsze czynniki to:

  • wysokość wymaganego wkładu własnego;
  • wartość resztkowa wykupu jachtu;
  • wysokość miesięcznej raty;
  • koszty ubezpieczenia leasingowanej ruchomości.

Warto też sprawdzić prowizje, oprocentowanie i inne opłaty pobierane przez leasingodawcę. Tylko w ten sposób oszacujesz całkowite koszty leasingu jachtu i ocenisz, czy warto zdecydować się na taką formę finansowania.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat