Advertisement

Jak chronić swoją prywatność w internecie?

Wtorek, 09 listopada 2021
Ostatnio coraz więcej mówi się o prywatności i bezpieczeństwu w internecie. A czy ty wiesz jak chronić siebie i swoje dane w sieci internetowej? W tym artykule, przybliżymy informacje dotyczące sieci prywatnej VPN.
fot. pixabay.com / RonaldCandonga fot. pixabay.com / RonaldCandonga

​Czym jest VPN?


Wirtualna sieć prywatna (z ang. VPN - virtual private network) jest prywatnym połączeniem pomiędzy nadawcą a odbiorcą, dzięki temu dane mogą zostać szyfrowane i kompresowane dla lepszej jakości połączenia. Dzięki VPN maskujesz swoje prawdziwe IP, a wysyłane dane „w świat” są szyfrowane przez mechanizmy certyfikatów. Dzięki użyciu VPN jesteś w stanie bezpiecznie korzystać z otwartych sieci bezprzewodowych, ukryć swoje działania przed operatorem, a tak bardziej humorystycznie - przeglądać Facebooka będąc w Chinach lub logować się w sieciach otwartych do bankowości elektronicznej.
I co ważne – VPN działa w ramach sieci publicznej – czyli wykorzystuje Twoje połączenie.

VPN = Bezpieczeństwo


Sieć prywatna to nie tylko możliwość ukrycia się, to bezpieczeństwo i co ważne pełna anonimowość, dzięki sieci VPN niezależni z jakiej sieci publicznej (lub własnej domowej, czy firmowej) korzystasz, przesyłane dane są bezpieczne i anonimowe.
Czy wiesz, że dzięki temu rozwiązaniu operator nie jest w stanie sprawdzić jakie treści przeglądałeś w internecie?


​ Jak skorzystać?


Na rynku jest kilkadziesiąt serwerów VPN. My radzimy, aby wybierać takie, które dają najwyższy poziom szyfrowania oraz są szybkie i łatwe w obsłudze. Możesz już teraz przetestować – pobierz VPN, aplikację dostępną nie tylko na PC z Windowsem, ale i telefony komórkowe z systemem Android lub iOS.


​ Czy VPN jest dla każdego?


Tak, sieć VPN to nie tylko rozwiązanie dla firm, aby dostać się do swojej sieci, będąc w innym miejscu lub pracując zdalnie. To rozwiązanie, dla każdego, kto chce zapewnić sobie bezpieczeństwo – to taki zamek, który zamykasz, aby poczuć bezpieczeństwo i to realne bezpieczeństwo. VPN to rozwiązanie, z którego powinny korzystać osoby, które chociaż raz połączyły się z otwartymi publicznymi sieciami internetowymi. Warto też zabezpieczyć się korzystając z sieci domowej – nie każdy modem / router jest dobrze zabezpieczony.
Dlatego zachęcamy każdego, kto przeczytał ten artykuł, aby chociaż przetestował to rozwiązanie.

 

(materiał partnerski)


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat