Eliminacje 69 edycji konkursu recytatorskiego w MOK

Niedziela, 14 kwietnia 20241
W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do wojewódzkiego etapu, 69 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie młodzi oraz dorośli mieszkańcy regionu prezentowali m.in. monodramy, poezję śpiewaną oraz formę "wywiedzione ze słowa".

Ładuję galerię...

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym w Polsce przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. W ramach OKR dorośli oraz młodzi artyści prezentują na scenie swoje interpretacje literatury pięknej, poezję śpiewaną oraz wywiedzione ze słowa kategorię, w której recytatorzy eksperymentują z nowymi formami przekazu. Eliminacje rejonowe jak co roku odbywają się w Miejskim Ośrodku Domu Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Poziom jest bardzo wyrównany, bardzo zaskoczył nas wysoki poziom kategorii dorosłych. Cieszy mnie również, że młodzież nie zawiodła, wdać w młodym pokoleniu zainteresowanie poezją, wysoką literaturą i chęcią dzielenia się tym na scenie. Chcielibyśmy również zaapelować do wszystkich młodych o odwagę, akty artystycznej odwagi. OKR jest najstarszym tego typu wydarzeniem, wydaje się już trochę zapomniany, ale wnosi bardzo dużą wartość. Zachęcamy wszystkich, by na kolejny rok odważyli się wystąpić, zagrali czy zaśpiewali. Być może pierwszy występ w naszym prestiżowym konkursie będzie wstępem do wielkiej kariery - mówili Lucyna Jakubczyk i Bartosz Gumulec jurorzy 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W konkursie  udział brali m.in. Karol Drechna i Anna Grzyb. Młodzi piotrkowianie zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu OKR.

 

Pasja do szeroko rozumianego aktorstwa pojawiła się u mnie już wieku 9 lat, gdy tata zapisał mnie na zajęcia teatralne. Dziś na konkursie prezentowałam dwa utwory, fragment "Pana Tadeusza" oraz "Nad Niemnem". Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się przejść do etapu wojewódzkiego - mówiła Anna Grzyb piotrkowska uczennica.

W turnieju recytatorskim (kategoria młodzieżowa) nominacje otrzymali: Adrianna Dulas z II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim, Karol Drechna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Kamil Fijołek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, Anna Grzyb z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, Anna Kagankiewicz z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, Zofia Maligłówka z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, Julia Paradowska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Karolina Staś z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku oraz Adrian Sobierski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W turnieju recytatorskim (kategoria dorosłych) nominacje otrzymali: Elżbieta Jóźwiak z Gorzkowic, Andrzej Kucharczyk z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Wiktor Węgliński również z Tomaszowa Mazowieckiego. W "turnieju jednego aktora" nominację otrzymała Joanna Zaremba z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

O ~O (Gość)14.04.2024 14:45

W związku z tym zagłosuję na chojniaka, bo to jemu podlega MOK, .

13


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat