Dawny Piotrków, dawni piotrkowianie

ePiotrkow Piątek, 22 października 20210 1193
„Dawny Piotrków, dawni piotrkowianie" to tytuł wystawy, którą oglądać będzie można w salach piotrkowskiego Muzeum. Wernisaż wystawy zaplanowano w piątek o godz. 17:00. Wystawa poświęcona została m.in. ubiorom dawnych piotrkowian, począwszy od XII wieku aż do XIX wieku.

Ładuję galerię...

Autorem wystawy jest Piotr Gajda, który zapowiada, że każdy uczestnik wernisażu otrzyma egzemplarz nowego przewodnika po mieście pt. „Spacerem po Piotrkowie”, który wydany został przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim jako działanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

 

- Z przewodnika można dowiedzieć się m.in. jak wyglądały tereny dzisiejszego Piotrkowa w epoce lodowcowej, jaki kształt miała pierwotna zabudowa staromiejska, a także gdzie znajdują się podziemia, krypty i lochy. Nie zabrakło oczywiście informacji o piotrkowskich zabytkach i nekropoliach oraz ważnych wydarzeniach z dziejów miasta takich jak: sejmy, trybunały, powstanie kolei, formowanie Legionów, czy stacjonowanie 25 pp - zapowiada twórca wystawy.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat