Advertisement

Czy ten parking będzie płatny?

Strefa FM Wtorek, 24 stycznia 202346
Mieszkańcy Piotrkowa obawiają się o niedawno oddany do użytku parking przy ul. Wojska Polskiego w pobliżu wiaduktu PKP. Zauważyli, że samochody często parkowane są w godzinach porannych, a odbierane dopiero po południu czy nawet wieczorem.
Fot. Krzysztof Chojniak - profil Facebook Fot. Krzysztof Chojniak - profil Facebook

Piotrkowianie zwrócili uwagę, że wiele samochodów zaparkowanych w tym miejscu stoi przez długi czas. Zastanawiają się jak rozwiązać ten problem. Interpelację złożył w tej sprawie piotrkowski radny Jan Dziemdziora.

Skłoniło mnie to, że w kontakcie z mieszkańcami otrzymałem kilka postulatów zmierzających do tego, żeby spowodować na tym parkingu albo wymusić właściwą rotację. Żeby nie było tak że ktoś postawi samochód o godzinie 6.00 czy 7.00, pójdzie do pracy i wraca późnym popołudniem. Wtedy występuje blokada na tym parkingu, a zdaniem mieszkańców powinna być tam wymuszona swego rodzaju rotacja - mówi radny Jan Dziemdziora.

Dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karola Szokalskiego zapytaliśmy czy będzie wprowadzony system ograniczający czas parkowania, np. poprzez parkometr jak na parkingach niektórych centrów handlowych lub wprowadzenie na tym obszarze strefy płatnego parkowania.

Na tę chwilę, miejsca parkingowe, które zostały tam przygotowane jako miejsca ogólnodostępne dla mieszkańców Piotrkowa oraz wszystkich osób chcących skorzystać z tego parkingu, nie będą w żaden sposób reglamentowane. Miasto nie prowadzi żadnych parkingów, które opierałyby się o tak zwane biletomaty, natomiast rzeczywiście są strefy płatnego parkowania. W tym miejscu nie przewiduje się lokalizowania strefy płatnego parkowania. Rzeczywiście jest tak, że ten problem da się zauważyć. Jest tam kilka czy kilkanaście pojazdów, które parkują w sposób ciągły. Będziemy oczywiście to obserwować i rozmawiać z mieszkańcami. Jednak cel był taki, żeby rzeczywiście ułatwić możliwość parkowania w tym miejscu, żeby ten parking był parkingiem przede wszystkim ogólnodostępnym - mówi Karol Szokalski.

Szef piotrkowskiego ZDiUM zaznacza, że jeśli problem będzie się nasilać, zarząd dróg podejmie w tej sprawie odpowiednie działania.


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wollf ~Wollf (Gość)24.01.2023 15:05

Powinny być płatne wszystkie parkingi w mieście bo pod Kauflandzie jest to samo nadstawianie samochodów EPI od rana do wiecxora nie ma jak podiechadz na zakupy taksator było przed Urzędem Miasta dopóki było darmo teraz niema problemu jak chce się coś załatwić zawsze jest miejsce

88


Hmmm ~Hmmm (Gość)26.01.2023 12:31

Ludziom nie dogodzi. Jest bezpłatny parking, to chcą płatnego. Byłby płatny, to by żądali bezpłatnych miejsc.
Czy nie prościej zrobić tak jak wprowadzają to sieci handlowe? Parking bezpłatny do 1-1,5 godziny, później płatny... wtedy, ci którzy chcą załatwić coś na szybko na mieście, mieliby za free, ci którzy zostawiają na cały dzień - płacą. Proste. Takie rozwiązanie powinno być w całej strefie płatnego parkowania.

30


goe888 ~goe888 (Gość)25.01.2023 09:04

Piotrkowianie - pies ogrodnika. Tyle jadu z powodu parkingu. Podejrzewam że 90% osób wypowiadających się na tym forum nawet tam nie parkowało.

112


g15 ~g15 (Gość)25.01.2023 07:58

Radny Jan Dziemdziora zamiast zastanawiać się w jaki sposób prześladować kierowców parkujących na parkingu powinien pomyśleć gdzie jeszcze można zrobić kolejny parking (bez opłat) bo są ogromne potrzeby miejsc do parkowania.

182


suweren ~suweren (Gość)25.01.2023 14:55

Kilkaset tysia za urządzenie parkingu dla kilkunastu parkujących? 2 godziny i odjazd.

30


go?ć_anonim ~go?ć_anonim (Gość)24.01.2023 15:14

Prawda jest taka że niektóre osoby trochę przesadzają szukając tylko to co darmowe. Na szkolnej pod urzędem miejsca parkingowe są płatne to zostawią auto kawałek dalej pod przedszkolem pod którym i tak nie ma parkingu tylko na ulicy ale nie ma zakazu byle za darmo. a rodzice odbierający dzieci muszą jeździć i szukać miejsca albo zapłacić za parking dosłownie na 5 minut

73


gumm ~gumm (Gość)24.01.2023 09:15

Jest parking? Jest. Nie ma ograniczeń w czasie parkowania? Nie ma... Więc kto ma problem, że ktoś tam parkuje na pół dnia, bo poszedl do pracy. No chyba po to ten parking tam zrobili, żeby parkować.. Czy nie?

2610


dekkers ~dekkers (Gość)24.01.2023 21:47

To ja się pochwalę
Jeżdżę po Piotrkowie od dwudziestu kilku lat - jeszcze nie parkowałem na płatnym parkingu. Nawet jeśli muszę podjechać na pocztę lub w inne miejsce w centrum to stawiam samochód poza strefą np pod halą targową, na placu czarneckiego, na parkingu przy mickiewicza albo na "czarnej drodze" przy przejeździe kolejowym - te kilkaset metrów można przejść na pieszo. Aha i ostatni raz "emzetką" albo minibusem jechałem z 20 lat temu...

52


emeryt ~emeryt (Gość)24.01.2023 13:11

Magistrat posiada odpowiednie dane o liczbie pojazdów w Piotrkowie Tryb., i zarządzając miastem powinien zapewnić miejsca parkingowe. To zadanie spoczywa na gminie zgodnie ze statutem.

103


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)24.01.2023 18:38

Jeśli Chojniak wygra kolejne wybory parking będzie płatny!!! Macie to mieszkańcy jak w banku :)))

91


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat