Advertisement

Czworonożny ratownik wspiera pracę ratowników piotrkowskiego WOPR

ePiotrkow Niedziela, 29 stycznia 20232
Foster ma 7 lat. To nowofunland. Rasa ta zaliczana jest do grupy molosów w typie górskim i została wyhodowana na Nowej Fundlandii w Kanadzie, stąd jej nazwa. Początkowo użytkowana była przez rybaków jako pies pociągowy. Współcześnie często są to psy ratownicze. Potocznie nazywane są wodołazami.
fot.:P.Kołodziejska fot.:P.Kołodziejska

Te psy mają tzw. membranę w łapach i bardzo silne przednie ramiona, dzięki czemu bardzo dobrze pływają. Kwestia tylko wyszkolenia takiego psa i oddaje on całe swoje serce zespołowi ratowników oraz społeczeństwu - tłumaczy Janusz Ciechanowski prezes rejonowego WOPR w Piotrkowie.

Foster przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Bierze udział w akcjach ratowniczych.

W chwili gdy jest jakaś akcja, wymagająca holowania poszkodowanej osoby, to jest to zadanie dla czworonożnego ratownika. Jest on wyposażony w kamizelkę ratunkową, dzięki czemu łatwo utrzymuje się na wodzie i bezpiecznie doholuje tonącego na brzeg. Ponadto jego włos jest odporny na przemoczenie i wilgoć - dodaje prezes.

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka słyszał chyba każdy. Foster mimo swoich potężnych rozmiarów jest niezwykle spokojnym czworonogiem.

To są psy o bardzo łagodnym charakterze, które bardzo rzadko szczekają. Są bardzo przyjazne dla dzieci, nigdy nie zrobią im krzywdy. Kiedy chodzimy na pogadanki czy zajęcia edukacyjne to jest on największą atrakcją. Dzieci chcą go głaskać. Zadają pytania dotyczące tego jakie zadania wykonuje i jak wygląda jego pielęgnacja. Prowadzimy też akcje z osobami niepełnosprawnymi czy starszymi i one również są zachwycone Fosterem - podsumowuje opiekun Fostera.

 


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MB ~MB (Gość)30.01.2023 09:11

Brawo!!! Foster najlepszy przyjaciel i pies ratownik na medal!!!

40


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)30.01.2023 07:36

odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Psa też pozdrawiam

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat