Co dalej z feralnym wyjazdem?

Wtorek, 19 kwietnia 202229
Z pozoru zwyczajny wjazd na parking jednego z piotrkowskich marketów, a dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Najczęstsza przyczyna to nieustąpienie pierwszeństwa. Mowa o strefie ruchu przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Sprawdziliśmy do ilu zdarzeń doszło tam w ciągu ostatnich 5 lat. O przygotowanie statystyk zwróciliśmy się do piotrkowskiej policji.
fot.: K.Rudzki fot.: K.Rudzki

Odnotowaliśmy 34 zdarzenia drogowe, w tym 4 wypadki oraz 30 kolizji. Jedną z głównych ich przyczyn było nieustąpienie pierwszeństwa. Wjazd i wyjazd w tym miejscu oznaczony jest jako strefa ruchu, zobowiązuje więc kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym dokładnej obserwacji drogi i prawidłowego sposobu włączania się do ruchu - informuje Dagmara Mościńska z zespołu prasowego piotrkowskiej komendy policji.A co na ten temat uważają sami kierowcy?

 

Jeżeli mam skręcić w lewo to mam obawy i jeżdżę na około. Wiem, że dużo jest tu kolizji, warto byłoby rozważyć zmianę. 

 

 

To problematyczne skrzyżowanie, ostatnio był też wypadek. Według mnie jest bezpiecznie jeśli przestrzegamy przepisów i jedziemy ostrożnie. Moi znajomi o mały włos uniknęli w tym miejscu kolizji. 

 

 

Wyjazd w lewo powinien być w tym miejscu zakazany. Lepszym rozwiązaniem byłby wjazd ze stacji benzynowej.

 

 

Póki co zmiany w tym miejscu nie są planowane.

 

Nie przewidujemy działań zmierzających do przebudowania skrzyżowania - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie i jednocześnie apeluje do kierowców o ostrożność i wzajemną uprzejmość na drodze.

 

Do piotrkowskiego ZDiUM-u nie wpływały wnioski od mieszkańców, dotyczące zmiany organizacji ruchu w tym miejscu.

Jedni ustępują pierwszeństwa i przepuszczają, a inni nie, dlatego też dochodzi tam do tego typu zdarzeń. Do piotrkowskiego ZDiUM-u nie wpływały żadne wnioski od mieszkańców dotyczące tego ciągu komunikacyjnego. Dopiero, gdy taki wniosek indywidualny lub zbiorowy wpłynie do zarządu, wtedy sprawą zajmiemy się na komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego - podsumowuje Karol Szokalski.

 


Innego zdania jest natomiast Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie, który przypomina, że ten problem był sygnalizowany m.in. w ubiegłym roku.

 

 

Na początku 2021 roku wystosowaliśmy pismo, w którym zasygnalizowaliśmy duży problem, który powoduje ograniczenie płynności ruchu, ale również niebezpieczeństwo powodowane tym, że często zdarzają się tam kolizje, stłuczki a nawet wypadki. Nasi egzaminatorzy przedstawili także sposób rozwiązania problemu, to w jaki sposób można zmienić tamtejszą organizacje ruchu. Pismo zostało skierowane do piotrkowskiego ZDiUM-u. Z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy we wrześniu wynikało, że rozwiązaniem, które można będzie zastosować, jest wyjazd z ul. Norwida w u. Kostromską, poprzez zmianę tej organizacji i nakaz jazdy w prawo. Miało to by się odbyć po konsultacji z radą osiedla. Jak widzimy jednak, do tej pory nic się nie zmieniło - tłumaczy Misztal.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kierowca 60+ ~kierowca 60+ (Gość)19.04.2022 12:08

Wszyscy którzy mają tego typu problemy i dylematy powinni natychmiast przerzucić się na per pedes.

55


wds ~wds (Gość)19.04.2022 12:53

Dopóki we władzach miasta będą tacy specjaliści jak Pan Szokalski, dopóty w Piotrkowie będzie tak jak jest, czyli beznadziejnie. Naprawdę głupoty tych ludzi poraża.

111


wiesniak ~wiesniak (Gość)19.04.2022 12:00

Pan Dyrektor wie najlepiej.Zenada.

82


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)19.04.2022 11:12

Rondo, tylko rondo rozwiąże ten problem.

34


wojciech ~wojciech (Gość)19.04.2022 10:40

Tłumaczenie tego gościa "Jedni ustępują pierwszeństwa i przepuszczają, a inni nie, dlatego też dochodzi tam do tego typu zdarzeń" jest żenujące. Koleś Prawo o ruchu drogowym nic nie wspomina o "przepuszczaniu" !!! Kierowca ma się stosować do przepisów, a nie do uznaniowego przepuszczania bądź nie. To jest przyczyną wypadków i kolizji. Ruch ma być tak zorganizowany aby minimalizować takie ryzyko. A w tym przypadku maksymalizuje prawdopodobieństwo zdarzeń. Zajmij się koleś czymś mniej wymagającym bo to cię przerasta !!!

92


mieszkampt... ~mieszkampt... (Gość)19.04.2022 07:47

Wprowadzić nakaz jazdy w prawo i po sprawie.Ciężko z myśleniem u niektórych.

102


EP97300 ~EP97300 (Gość)19.04.2022 08:38

"Z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy we wrześniu wynikało, że rozwiązaniem, które można będzie zastosować, jest wyjazd z ul. Norwida w u. Kostromską, poprzez zmianę tej organizacji i nakaz jazdy w prawo."
Jeszcze lepiej! Ale właściwie po co?

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat