Castorama rośnie w oczach

Sobota, 02 marca 202431
Wraz z końcem 2023 roku rozpoczęły się prace budowlane przy Al. Sikorskiego w Piotrkowie (nieopodal A1). To właśnie w tym miejscu ma powstać park handlowy, nad którym jeszcze wiosną 2023 roku trwały prace projektowe. Jednym ze sklepów, z którego mieszkańcy z Piotrkowa i regionu będą mogli skorzystać, będzie Castorama.

Ładuję galerię...

W grudniu ubiegłego roku wywrotki, walce i koparki wjechały na pusty teren przy Al. Sikorskiego w Piotrkowie nieopodal autostrady A1. Po ponad dwóch miesiącach prac widoczny jest już zarys konstrukcji budowlanej.

 

 

Postanowiliśmy sprawdzić, kto jest odpowiedzialny za przeprowadzane prace. Po raz pierwszy o tej sprawie informowaliśmy w maju ubiegłego roku. Wtedy podaliśmy, że za tę inwestycję ma odpowiadać spółka Rank Progress z Legnicy. Jak można przeczytać na stronie internetowej inwestora, nowy park handlowy miałby mieć powierzchnię 26 tysięcy m2.

Planowana inwestycja będzie obejmować market budowlany, market meblowy, a także park handlowy. Planujemy także otwarcie obiektu typu drive through. Całkowita powierzchnia zabudowy wszystkich planowanych obiektów wynosi łącznie ok. 26000m2 - czytamy na portalu inwestora.

Pod koniec roku zwróciliśmy się z zapytaniem do spółki Rank Progress, czy prace budowlane, które rozpoczęto przy Al. Sikorskiego w Piotrkowie, są powiązane z budową parku handlowego. Otrzymaliśmy odpowiedź, w której asystentka zarządu Joanna Gębalska poinformowała nas, że spółka Rank Progress na chwilę obecną nie prowadzi żadnych prac budowlanych w tym miejscu.

Te prace budowlane nie są inwestycją Spółki Rank Progress SA. Nasz projekt aktualnie jest na etapie prac projektowych, które zmierzają w efekcie końcowym do uzyskania pozwolenia na budowę. Na ten moment, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo potrwają te procedury. Plany związane z powstaniem parku handlowego są nadal aktualne. Niestety na chwilę obecną z różnych względów biznesowych, to jedyna informacja, jaką możemy udzielić – pisze w mailu do naszej redakcji Joanna Gębalska, asystentka zarządu Rank Progress.

Co więc aktualnie dzieje się na terenie, na którym Rank Progress planuje wybudować park handlowy? W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Piotrkowie, aby uzyskać informację, kto jest odpowiedzialny za prowadzone prace przy Al. Sikorskiego i komu wydano pozwolenie na budowę.

Pozwolenie na budowę udzielone spółce CASTIM z siedzibą w Warszawie obejmuje budowę: Centrum Handlowego, a w szczególności: budynek marketu budowlanego CASTORAMA z urządzeniami budowlanymi i budowlami. Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie zostanie rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata - informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 Jak dodaje rzecznik Jarosław Bąkowicz, decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna w sierpniu 2022 r., natomiast decyzja ją zmieniająca stała się ostateczna w październiku 2023 roku.

 

W tym momencie nie wiadomo, na kiedy zaplanowane jest zakończenie prac budowlanych oraz otworzenie parku handlowego. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Castoramy. Czekamy na odpowiedź.

 

Z tygodnia na tydzień postęp prac na placu budowy jest coraz bardziej widoczny. Obecnie można zaobserwować już m.in. zarys konstrukcji marketu budowlanego.

 

 


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga02.03.2024 17:37

To raczej zła informacja dla lokalnego małego handlu. Bezrobocie raczej znacznie wzrośnie w 97-300.

122


buuuu ~buuuu (Gość)02.03.2024 15:09

składam cv

23


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.03.2024 14:10

Ciekawe, kiedy "fahofcy" ze ZDiUM-u ogarną w końcu, że od kilku tygodni nie da się skręcić z Al. Sikorskiego w południową część ul. Zawodzie i postawią odpowiednie znaki drogowe, w tym te informujące o objeździe do ul. Belzackiej?

91


tom24 ~tom24 (Gość)02.03.2024 13:47

Dobrze, że powstanie Castorama, ale nie zazdroszczę mieszkańcom okolicznych domków. Widok wieczorem z okna oświetlonego marketu to raczej nic przyjemnego.

92


xxl ~xxl (Gość)02.03.2024 08:30

Nie bardzo jest się czym szczycić..... a tak na marginesie przez ile lat będą zwolnieni z podatku od nieruchomości? :(

70


kierowca123 ~kierowca123 (Gość)02.03.2024 10:11

A parking będzie darmowy czy płatny?

40


a jakim prawem ~a jakim prawem (Gość)02.03.2024 07:52

to po moim niebie lata?

30


gian ~gian (Gość)02.03.2024 08:34

Będzie bliżej Casto. Dobre info dla mieszkańców.

43


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat