Błażej i Kamil ze złotymi medalami mistrzostw Polski

Strefa FM Niedziela, 17 października 20102
Wspaniale zaprezentowali się ciężarowcy LUKS Gryf Bujny w mistrzostwach Polski do lat 17, które odbyły się w Ciechanowie. Zawodnicy z Bujen wywalczyli cztery medale, w tym dwa złote.

Mistrzami Polski zostali: Błażej Grela w wadze do 77 kg i Kamil Szczepanik w kategorii wagowej do 85 kg. Grela osiągnął w dwuboju 251 kg (105 rwanie, 146 podrzut). Drugi w klasyfikacji Krzysztof Bulak (Znicz Biłgoraj) uzyskał taki sam rezultat, ale był od naszego zawodnika cięższy.
Szczepanik wygrał swą kategorię bezapelacyjnie. 294 kg w dwuboju (131 + 163) było zdecydowanie najlepszym rezultatem. Drugi zawodnik - Adam Zasłonka (Budowlani Opole) był gorszy o dziewięć kilogramów.
Wicemistrzem Polski został Marcin Tomczyk w kategorii wagowej do 50 kg (155 kg w dwuboju), a brązowy medal wywalczyła Magdalena Łącka w wadze do 48 kg (88 kg w dwuboju). Trenerami medalistów jest Henryk Furmaniuk.