Biegiem i słowem uczcili Święto Niepodległości

Poniedziałek, 13 listopada 202337
Niosąc razem biało-czerwoną flagę, mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska pokazali, że wspólnota i tradycja są fundamentem odzyskanej przez Polskę 105 lat temu niepodległości. Wcześniej mieszkańcy gminy wzięli udział w Biegu Niepodległości.

Ładuję galerię...

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Później niepodległościowy korowód mieszkańców przeszedł spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową, biało-czerwoną flagę. A poprowadziła go orkiestra dęta z Gomulina i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążali samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.

 

Przy obelisku upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nastąpiła uroczysta zmiana warty, a samorządowcy i przedstawiciele wszystkich środowisk złożyli kwiaty.

Następnie korowód przemaszerował do Gminnego Ośrodka Kultury, by na sali widowiskowej wspólnie i uroczyście odśpiewać hymn państwowy, po którym słowa do zebranych skierował wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, przypominając trudną drogę do wolności.

W tym szczególnym dniu warto sobie zadać jedno konkretne pytanie – „co dla nas oznacza termin wolność”. A wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Niestety dziś, pozamykani w swoich bańkach, najwyraźniej nie chcemy tego postrzegać w ten sposób. Coraz częściej, zamiast próby dialogu oraz siły argumentów, w przestrzeni publicznej pojawiają się odwołania do argumentów z użyciem siły. Na przestrzeni wszystkich tych lat nie tylko politycy, lecz także wielu rodaków uwierzyło, że odzyskanej wolności i niepodległości nie da się już utracić. Niestety nie zrozumieliśmy w porę głębi, jaką przedłożył nam wyjątkowy Polak św. Jan Paweł II, który ostrzegał, że wolność nie jest nam dana, ale zadana – mówił podczas swojego wystąpienia wójt Roman Drozdek.

Nie zabrakło także artystycznych wzruszeń i wspólnego śpiewania legionowych pieśni, które zabrzmiały ze sceny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gomulina i Kapeli Spod Dębu. Na scenie zaprezentowali się także laureaci II Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Póki Polska żyje w nas”.

 

A na koniec na scenie GOK pojawili się zwycięzcy XI Biegu Niepodległości, którym puchary wręczyli wójt Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska oraz Anna Otwinowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, która współorganizowała to sportowe wydarzenie.  Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

 
Kategoria do lat 8 - dziewczynki

1. Pola Bieniek

2. Alicja Odrzywolska

3. Iga Rudzińska


Kategoria do lat 8 - chłopcy

1. Antoni Mamrot

2. Gabriel Kałużny

3. Aleksander Renosik


Kategoria 9 - 10 lat - dziewczynki

1. Maja Książek

2. Hanna Piekarska

3. Lena Kopacka


Kategoria 9 - 10 lat – chłopcy

1. Mieszko Gniewaszewski

2. Alan Kamiński

3. Antoni Bieniek


Kategoria 11 – 12 lat – dziewczęta

1. Kaja Kochanowska

2. Oliwia Renasik

3. Lena Masiarek


Kategoria 11 – 12 lat – chłopcy

1. Igor Kleczyk

2. Marcel Mastalerz

3. Szymon Harasimowicz


Kategoria 13 – 14 lat – dziewczęta

1. Waleria Pedan

2. Julia Błaszczyk

3. Wiktoria Lauks


Kategoria 13 – 14 lat – chłopcy

1. Szymon Piekarski

2. Wiktor Cejnóg

3. Adam Sima

 

Kategoria kobiet OPEN

1. Kaja Kochanowska

2. Anna Wojtczyk

3. Justyna Żabicka


Kategoria mężczyzn OPEN

1. Szymon Piekarski

2. Michał Źródelny

3. Przemek Maślanka

 
Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegów dostali pamiątkowe medale.

 


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec Woli ~mieszkaniec Woli (Gość)16.11.2023 12:34

Kandydaci w najbliższych wyborach: Roman Drozdek, Zbigniew Ziemba, Sławomir Ogrodnik, Artur Jędrzejczyk. Kto na kogo będzie głosował?

20


do mieszkańca Wólki ~do mieszkańca Wólki (Gość)16.11.2023 22:47

Z tym poparciem KGW, OSP, rady i pracowników polemizowała bym. Moim zdaniem większa połowa to przeciwnicy, a jak dodamy do niej większość młodych wyborców i prężnego kontrkandydata to musi być dobrze. Wiara i konsekwencja to dwie siostry sukcesu.

20


mieszkaniec Woli ~mieszkaniec Woli (Gość)16.11.2023 13:52

Wy musicie się naprawdę postarać żeby wymieni wójta Romana. Wojtek z Gomulina obstawił straż która popiera wójta. Radna Beata z Gomulina z Przewodniczącą G. obstawiły radę i inne osoby zalezne. Radna z Blizina z byłą przewodniczącą obstawiły Koła Gospodyń wiejskich. Proboszzowie poszczególnych parafii sa za Wójtem Romanem. Cały urzad gminy, GOK, GOPS, Spółki wodne, Wodociągi sa obstawione przez ludzi wójta a Ci wszyscy mają swoje rodziny, wójków, ciocie. Duża liczba ludzi. Ciężko będzie Wam zmienić wójta chyba że "umoczy" w czymś i będzie bardzo głośno o tym. Tylko w takim wypadku w innym nie widze szans.

10


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)15.11.2023 08:46

Kto chce zmiany wójta? Czy jest wielu mieszkańców chętnych? Ja i moja rodzina bardzo byśmy chcieli zmianę wójta.

20


skrupulatna ~skrupulatna (Gość)15.11.2023 12:00

A skarbnika "wielka rada" odwołała i nadal pracuje. Czy ktoś wie o co chodzi ? Może bierze i emeryturę i pensję ?

20


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)13.11.2023 21:59

Czas na zmianę wójta w nadchodzących wyborach. Przynajmniej ja i moja rodzina nie zagłosujemy już na R.D.

60


goœć_mieszkaniec ~goœć_mieszkaniec (Gość)15.11.2023 02:40

Jak w pierwszej turze kilku kandydatów rozbije głosy, to druga tura jest "nieobliczalna" i wszystko może się zdarzyć. Byłoby super. Zostało tylko pół roku i się okaże.

20


wiara ~wiara (Gość)15.11.2023 02:05

Więcej wiary, co to już nie ma w tej gminie młodych, mądrych ludzi , którzy są bezpartyjni i nadawali by się na takie stanowisko. Moim zdaniem na pewno ktoś się szykuje, tym bardziej, że pensje wójtów kształtują się w granicach 14 tysięcy na rękę plus 13-stka, nagrody na Dzień Samorządowca, fundusz socjalny itd.

10


Jest zdjęcie ~Jest zdjęcie (Gość)14.11.2023 15:48

Ja tam widzę pod biało czerwoną flagą pustkę, a potem asfalt.

20


ja ~ja (Gość)13.11.2023 13:23

Boże, jak mnie denerwują, te wszystkie szopki z modłami, procesjami i przemowami na temat bozi, honoru i łojczyzny! A jak zgasną światła i fotooperatorzy rozejdą się do domów, to zaraz zaczynają się wyścigi po kasę, różne wziątka oraz po inne konfitury...
I tak w całej Polsce!

92


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat