„Asfalt lali na wodę!” Czy takie naprawy mają sens?

Sobota, 23 grudnia 202351
Radny Łukasz Janik opublikował w mediach społecznościowych filmik, na którym widać jak ekipa drogowa prowadzi cząstkowe naprawy na mokrej nawierzchni. Prace odbywały się w środę 20 grudnia, gdy panowała deszczowa pogoda.

Jak informuje radny Janik, prace prowadzone były na ulicach Świerczowskiej, Przedborskiej i Krótkiej.

Asfalt lali na wodę. Kolejny sukces  ZDiUMu w Piotrkowie. A My za to płacimy! – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Janik.

 

 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie. Pytaliśmy, czy prowadzenie cząstkowych napraw w czasie takich warunków ma sens i jaka jest trwałość takich prac.

Warunki atmosferyczne zawsze mają wpływ na to jak odbywają się prace drogowe i jaka jest ich trwałość. Jednak naprawy cząstkowe muszą być wykonywane również w tych warunkach trudnych, deszczowych i zimowych ze względu na bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, że ulicami Świerczowską i Krótką prowadzone były objazdy przy przebudowie ulicy Przedborskiej, musieliśmy więc naprawić te ulice, aby spełnić podstawowe warunki bezpieczeństwa dla osób korzystających z tej drogi. Wszystkie te naprawy objęte są gwarancją, więc wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wykonywane prace - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)24.12.2023 10:20

Panie pośle czy ma Pan zgodę na upublicznianie wizerunków tych panów bo oni nie są niczemu wini a pan tak triche nadużywa ich mienia

08


Haski ~Haski (Gość)24.12.2023 00:50

Ciekawe kiedy naprawią świerczowską po stronie poludniuwej bo tam tez sito

40


A1co ~A1co (Gość)26.12.2023 19:22

Jakość prac gwarancji i nadzoru w Piotrkowie od lat prosi o kontrolę NIKu lub dotujących jak to możliwe że całkowicie od podstaw(konstrukcja)robiona na rondzie kiedyś Gierka się już skoleinowała a drogi robione za Matusewicza np Sulejowska są dalej ok. Przecież to kpina ile razy można dłubać w tych samych ulicach. Jeśli wypowiedź Pana dyrektora nie została wyrwana z kontekstu to gratuluję poczucia publicznych pieniędzy. Nie po to dostaje pieniądze aby wiedział czyja to gwarancja tylko po to aby je wydatkował z należytym skutkiem. Ma inspektorów nadzoru a jeśli nie można wszystkiego dopilnować to się mówi przepraszam roboty zostaną poddane kontroli a nagrany fragment usunięty i wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami. Lepiej żeby dyrektor się więcej nie wypowiadał bo to smutne co mówi.

30


Piotruś ~Piotruś (Gość)23.12.2023 19:59

Jak szlem ostatnio tamtendy do szkoły to jusz było widać postempy. Szlem jusz o godz 7 bo nie lubię się spuzniac na lekcje jako dyrzurny poprostu musze być przykładem dla klasy może oceny mam średnie ale i tak najwyższe od całej klasy

14


Dziura ~Dziura (Gość)26.12.2023 10:46

A może Janik swoimi banerami świątecznymi załata dziury?

13


Zaniepokojony ~Zaniepokojony (Gość)23.12.2023 18:06

Panie Janik i Szczepanik z Morycy- nudni jesteście
Wiem, że zazdrość przez was przemawia, bo takich remontów Piotrkowa jak w tym roku nie było od lat. Naprawili i wybudowali tyle dróg w Piotrkowie, że pan Janik nie może tego przeżyć , dlatego jeździ i kręci jakieś absurdalne filmiki, które nie mają potwierdzenia bo zdium nawet złotówki więcej nie wydał niż zaplanował. W dodatku to nawet nie jest śmieszne bo gdy widzimy wasze durne filmiki to jesteśmy zażenowani . Panie Janik zrób coś pożytecznego dla Piotrkowa bo próbami ośmieszania innych nie wygrasz

612


Placek ~Placek (Gość)24.12.2023 10:47

P. Janik, jak leje się gorący asfalt to wcześniej i tak zrasza się ulice woda. Wszystko się zgadza, nie ma sensacji. Nie udało się. Ulic wyremontowano mnóstwo w tym roku. Oby tak dalej.

27


Hmmm ~Hmmm (Gość)23.12.2023 22:43

Szukanie sensacji... czy takie filmiki mają sens?
Lepiej niech załatają tymczasowo i byle jak, niż dziury mają czekać do wiosny i przy okazji uszkodzą wiele felg i zawieszeń.

27


JarosławSingiel ~JarosławSingiel (Gość)24.12.2023 09:47

Czego Ci radni nie rozumieją ma być tak zrobione by praca była cały czas a nie by zrobić i mieć wolne przez kilka lat .Zapłacą za to wszystko podatnicy nie bądźmy naiwni że coś jest naprawiane w ramach gwarancji którą zawsze idzie podważyć.

50


Rencista ~Rencista (Gość)23.12.2023 16:39

Są to pracę sponsorowane z moich podatków więc nie oczekujcie cudów

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat