Advertisement

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przy współpracy z samorządami wspiera rozwój przedsiębiorstw w Polsce

PAPKraj Sobota, 18 listopada 20230
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) od ponad 30 lat wspiera przedsiębiorców w rozwoju, a nie byłoby to możliwe bez współpracy z samorządami. ARP uczestniczyła w budowaniu pierwszych polskich specjalnych stref ekonomicznych. Z sukcesami pomaga przedsiębiorstwom w procesach restrukturyzacyjnych, ale też buduje zaplecze do przyciągania inwestycji, zwłaszcza w Polsce lokalnej.
Fot. PAP/C. Piwowarski Fot. PAP/C. Piwowarski

 

 

Podczas Gali Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej Michał Florysiak, wicedyrektor z biura Public Relations i Marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu podkreślił, że ARP od ponad trzech dekad wspiera rozwój polskich firm, finansując inwestycje i pomagając w procesach restrukturyzacyjnych.

 

Współpraca z przedsiębiorcami w naturalny sposób wiąże się ze współpracą z samorządami, zwłaszcza tymi mniejszymi, nie ulokowanymi centralnie. Nie jest bowiem sztuką ulokować wielką inwestycję w wielkiej aglomeracji, sztuką jest przyciągnąć dużego inwestora do mniejszego ośrodka, żeby tam zainwestował” – powiedział Florysiak.

 

Zwrócił uwagę, że Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. stawia na zrównoważony rozwój, również w sensie terytorialnym.

 

Doskonale wiemy, jaki potencjał drzemie w Polsce lokalnej, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, jakie wyzwania towarzyszą takim inwestycjom” – wyjaśnił Michał Florysiak.

 

W jego ocenie spółce udaje się im sprostać, czego najlepszym dowodem są dwie inwestycje z tego roku. „Pierwsza - to inwestycja krajowa w nową fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie, zbudowaną w miejscu słynnego Zakładu Wyrobów Kamionkowych >>Marywil<<, który upadł w 2013 roku” – podał ekspert.

 

Dodał, że druga inwestycja jest realizowana przez Intela, amerykańskiego giganta technologicznego, który za ok. 4,6 mld dolarów zbuduje w Miękini koło Wrocławia fabrykę półprzewodników. „Inwestycja Intela jest największą bezpośrednią inwestycją zagraniczną w historii III RP, którą opiekowaliśmy się od samego początku” – zaznaczył Michał Florysiak.

 

Według niego każdy taki sukces jest efektem ogromnej pracy po stronie ARP, ale przede wszystkim udanej współpracy z lokalnymi samorządami.

 

W ten sposób budujemy siłę polskiej gospodarki, ale też wspieramy rozwój lokalnej społeczności. A w najbliższych latach ambicje ARP sięgają jeszcze dalej. Chcemy zostać jednym z liderów transformacji energetycznej. Nowa strategia >>Czysty przemysł<<, koncentruje się m.in. na inwestycjach w OZE, przemysł wodorowy oraz technologie kosmiczne” – zauważył ekspert ARP.

 

Przypomniał, że w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. zainwestowano łącznie ponad 20 mld zł, od spółka tylko od 2005 roku udzieliła ponad 500 pożyczek na kwotę przekraczającą 6 mld zł.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat