442 piotrkowian poznało wiek swojego serca

Czwartek, 23 października 201411
W Piotrkowie Trybunalskim w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” (który stanął w okolicach parku Jana Pawła II) przebadały się 442 osoby. Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

22 października mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mieli okazję sprawdzić, czy problem nadciśnienia dotyczy także ich. Na wszystkich chętnych w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która po przeprowadzeniu badania interpretowała wynik oraz udzielała fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wynik pomiaru, który przewyższa normę, może być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu zdrowia i wymaga konsultacji z lekarzem.

Ponadto organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji, prowadzili badanie przesiewowe, dzięki któremu piotrkowianie mogli sprawdzić, ile lat mają ich serca. Okazało się, że wiek serca co trzeciej przebadanej osoby przekroczył wiek metrykalny o 12 lat.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Wiek serca można obniżyć. Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi ~Zanzi (Gość)23.10.2014 11:20

Cytuję:
nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

To już nie są tylko "czynniki ryzyka zawałów serca", to jest styl życia większości ludzi.

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat