39-latek jechał "wężykiem". Miał 3,5 promila

PolicjaRadomsko Czwartek, 03 sierpnia 20234
Dzięki interwencji świadka policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę opla, który jechał na „podwójnym gazie”. Miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna może trafić "za kratki".
fot.: KPP w Radomsku fot.: KPP w Radomsku

Dyżurny radomszczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy opla w środę (02.08.2023). Skierowani na miejsce policjanci zastali świadka. Wskazał on mężczyznę, który prawdopodobne wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Świadek wyjaśnił, że kiedy jechał ulicą Radomszczańską w miejscowości Brudzice bardzo zaniepokoił go sposób jazdy poruszającego się przed nim auta. Siedzący za kierownicą mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas. Podejrzewając, że kierowca opla może być nietrzeźwy, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wtedy też o całej sytuacji powiadomiony został dyżurny policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca gminy Lgota Wielka. Miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu - mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abstynent ~abstynent (Gość)08.08.2023 22:16

Jak się w to coś dmucha?... Nigdy nie dmuchałem, to nie wiem...

11


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)03.08.2023 21:05

Za niskie kary finansowe i brak nieuniknionej kary odpracowania w szpitalach

21


Era ~Era (Gość)03.08.2023 11:52

Kapuśniaczek

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat