Znamy Nową Elewację 2022

Wtorek, 27 czerwca 20235
Konkurs "Nowa Elewacja 2022" w Piotrkowie rozstrzygnięty. Najwyżej oceniono kamienicę przy ul. Pijarskiej 7, której komisja konkursowa zdecydowała się przyznać drugą nagrodę.

Ładuję galerię...

Konkurs, który organizowany jest dla właścicieli prywatnych kamienic, którzy zdecydowali się na remont swoich budynków, zorganizowany został już po raz piętnasty. 

Co roku staramy się uhonorować właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy podejmując wysiłek modernizacji własnych kamienic, przyczyniają się do poprawy wizerunku naszego miasta. Wysokość nagród oczywiście nie pokrywa wartości inwestycji, natomiast w ten sposób chcemy z jednej strony podziękować, a z drugiej zachęcić innych do podobnych działań – mówił przed wręczeniem nagród prezydent Krzysztof Chojniak.

Do piętnastej edycji plebiscytu na najładniej odnowioną fasadę zgłoszone zostały cztery budynki. Jury oceniając kamienice, brało pod uwagę m.in. zakres i stopień skomplikowania wykonywanych prac, jakość materiałów wykorzystanych przy remoncie, wygląd stolarki okiennej i drzwiowej oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Komisja postanowiła przyznać drugie i ex aequo trzecie miejsce oraz wyróżnienie. Najwyżej oceniona została kamienica przy ul. Pijarskiej 7 (II nagroda w wysokości 10 tys. zł).

Dla mnie to wielkie wyróżnienie, taki nasz wspólny sukces. Bardzo cieszymy się, że dzięki naszej pracy Piotrków pięknieje - nie kryła zadowolenia Kamila Okulińska-Bąkowicz, właścicielka kamienicy, która zdobyła drugą nagrodę w konkursie.

Z kolei dwa równorzędne trzecie miejsca (po 5 tys. zł) przyznano budynkom: przy al. 3 Maja 7 oraz ul. Farnej  3. Wyróżnienie (tysiąc złotych) przypadło dla nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego 70.

 

Trwa już szesnasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”. Zgłoszenia budynków wyremontowanych w 2023 roku przyjmowane będą do końca lutego 2024.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

23wsedgsdfg ~23wsedgsdfg (Gość)28.06.2023 09:59

ładne - szacunek

11


witowianin ~witowianin (Gość)27.06.2023 23:40

Najładniejszą i najbezpieczniejszą elewację ma kamienica na Wojska Polkiego 23a. Czekam na tragedię w tym miejscu. Może da to komuś do myślenia i działania. To miasto to porażka i dramat.

81


jest źle ~jest źle (Gość)27.06.2023 20:11

To trzecie miejsce na W.Polskiego to porażka ,to była dreweniana budka oklejona styropianem ,do jakiś gargamel budowlany ,kto to ocenia.

90


EuropaWaliSie ~EuropaWaliSie (Gość)27.06.2023 19:56

Dziwne że Europa nie zajęła żadnego miejsca

140


:( ~:( (Gość)27.06.2023 18:37

Patrząc na stan budynków w Piotrkowie oraz ilość remontowanych budynków to nie był trudny konkurs.
Czy ktoś policzył ile jest pustostanów w ścisłym centrum miasta?? Ot taki innowacyjny rozwój miasta.

120


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat