Reklama
artykuł sponsorowany

Taśmy Orafol

Środa, 19 stycznia 2022
W przypadku druku fleksograficznego uzyskanie optymalnego wydruku i zapewnienie stabilności produkcji, uzależnione są od dokładności montażu płyty drukowej. Problemem przy wyborze odpowiedniej taśmy samoprzylepnej jest szeroka, ale niezbyt przejrzysta oferta dostawców tego typu produktów.

MMR Group PrintSolutions od lat stara się zaspokajać oczekiwania swoich klientów, odpowiadając na ich zapytania i reagując na aktualne wymagania.

 

Mniej znaczy więcej

 

Liczne testy i codzienna praktyka w drukarniach dowiodły, że nie jest wymagana duża różnorodność taśm piankowych o odmiennych stopniach twardości. W rzeczywistości wystarczy skupić się na trzech z nich.

 

Wraz z powszechnym stosowaniem innowacyjnych płyt fleksograficznych z płaską końcówką i strukturyzowaną powierzchnią, okazuje się, że taśmy piankowe Oraflex o średniej twardości mogą obecnie dawać szeroki zakres liniowych przyrostów wartości tonalnej. Wystarczą do zadruku kombinacji zróżnicowanych motywów, spełniając kryteria wysokiej jakości druku opakowań giętkich. W rzeczywistości potwierdzono, że jedna taśma o średniej twardości powinna pozwolić na montaż nawet 80 procent płyt. To znacznie upraszcza dobór taśmy o odpowiedniej twardości i zapobiega pomyłkom przy jego wymianie.

 

Zaleca się stosowanie miękkiej taśmy w warunkach, w których przeważają komponenty rastrowe, a niewielki wzrost wartości tonalnych w druku ma kluczowe znaczenie. Z drugiej strony sztywna taśma jest stosowana tam, gdzie dominują motywy o dużej powierzchni, co pozwala na doskonałe przenoszenie farby i drukowanie jednolitych i zamkniętych powierzchni aplowych.

 

Taśmy piankowe Orafol są kompatybilne ze wszystkimi obecnie stosowanymi płytami fleksograficznymi, w tym z wbudowaną płaską powierzchnią i strukturą powierzchni, a także tymi tradycyjnymi. Wyjątkowa jakość druku osiągnięta dzięki taśmom Orafol została potwierdzona w testach w centrum niemieckiej grupy przemysłowej DFTA-TZ oraz w praktyce w wielu drukarniach.

 

Orafol Europe

 

 

Orafol Europe GmbH jest światowym liderem w produkcji samoprzylepnych materiałów graficznych, odblaskowych oraz przemysłowych taśm samoprzylepnych m.in. dla sektora papierniczego i poligraficznego. Linia samoprzylepnych taśm piankowych Oraflex do budowy płyt fleksograficznych oraz seria taśm wstęgowych Orafix, to jedne z wielu produktów oferowanych przez niemiecką firmę Orafol Europe.

Podsumowanie

W branży poligraficznej dostęp do nowych technologii i metod produkcyjnych jest kluczowy, aby faktycznie spełnić oczekiwania konsumentów. MMR Group PrintSolutions doskonale zdaje sobie z tego sprawę, czego efektem jest właśnie wprowadzenie na rynek taśm piankowych Orafol. Mowa tu bowiem o wielofunkcyjnym produkcie, który sprawdzi się w pełni w papiernictwie i poligrafii.


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat