TPPT zachęca do kwestowania

Poniedziałek, 07 października 20192
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego apeluje do mieszkańców o włączenie się do kwestowania przy bramach piotrkowskich cmentarzy. W tym roku zbiórka pieniędzy remonty i konserwację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim odbędzie się w dniach 31 października (czwartek) do 2 listopada (sobota).
fot. archiwum epiotrkow.plfot. archiwum epiotrkow.pl

- Biorąc pod uwagę ilość cennych nagrobków znajdujących się na naszych cmentarzach wymagających konserwacji, remontów itp., wierzymy w przychylność i wsparcie naszych działań. Od naszej  ofiarności i zaangażowania zależy los jednej z najpiękniejszych nekropolii ziemi łódzkiej, będący świadectwem bogatej historii Piotrkowa Trybunalskiego. Wykorzystajmy to w edukacji regionalnej i patriotycznej dzieci i młodzieży, ratując jednocześnie ważną część dziedzictwa narodowego – podkreśla TPPT.

 

Zbiórka pieniędzy odbywać się będzie  w dniach:   31 października i 2 listopada 2019 r.  (czwartek i sobota) w godz. od 9,00 do 17,00  oraz w dniu 01 listopada (piątek) w godz. 08:00 – 18:00,  przed bramami cmentarzy.

 

Informacje o zadeklarowaniu udziału w kweście, wraz z podaniem propozycji daty i przedziału czasowego wraz z adresem zamieszkania i kontaktowym numerem telefonu oraz adresem e-mail należy przesyłać na adres towarzystwa,  telefonicznie lub e-mailem na tp-pt@wp.pl do 21 października 2019 r.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.10.2019 10:23

Borciuchy

31


już czas się zacząć uczyć od "mądrzejszych" jak brac k ~już czas się zacząć uczyć od "mądrzejszych" jak brac k (Gość)07.10.2019 08:40

A może by tak wystąpić o dotacje do p. Glińskiego, albo naszego prezydenta, bo jak to mówi rabe gminy szytowskiej, ważne, żeby nadzór był konserwatora zabytków , to o dopłatach się z władzą rozmawia.

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat