artykuł sponsorowany

Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu

Poniedziałek, 29 maja 2023
Wielka Brytania – w tym i Anglia – to nie tylko popularny od wielu lat kraj emigracji Polaków w celach zarobkowych. Dziś wielu rodaków decyduje się na import aut w celach prywatnych. Zakup takiego auta to często transakcja bardzo opłacalna finansowo.
Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu

Przy zakupie samochodu – oprócz tego, by był on najbliższy autu z naszych marzeń – niemałą rolę odgrywa również to, by cała transakcja była jak najbardziej opłacalna. Dlatego też wiele osób decyduje się na import samochodów. Coraz częściej, jeśli chodzi o zakup samochodu w ten sposób, krajem, z którego sprowadza się auta jest Anglia. Jakie argumenty przemawiają za tym, by sprowadzić  auto z tego kraju? Otóż jest to atrakcyjny stosunek ceny do jakości auta. Jeśli o to chodzi, samochody z Anglii biją pod względem atrakcyjności sprowadzenie pojazdu np. z krajów Unii Europejskiej. Zanim jednak zdecydujemy się na to, by sprowadzić samochód z Anglii, warto zgłębić ten temat. Garść przydatnych informacji w dalszej części tekstu.

 

Samochód z Anglii – kupno – formalności

 

Aby kupić samochód z Anglii, warto skorzystać w tej kwestii z portali internetowych. To opcja wygodna – mamy do wyboru samochody z różnych części Wielkiej Brytanii. Poza tym dzięki podanemu numerowi rejestracyjnemu samochodu możemy poznać historię pojazdu. Aby to ułatwić, dostępne są strony internetowe, na których – po wpisaniu numer – dowiemy się np. jaki jest przebieg pojazdu, jego stan techniczny czy usterki. Dużo osób decyduje się też na zakup auta z Anglii na giełdzie samochodowej czy w takim też komisie. Gdy sprowadzamy auto z Anglii, konieczne jest zgłoszenie tego faktu do brytyjskiego działu komunikacji. Zakupione auto możemy przetransportować drogą lądową lub morską.  

 

Jak wygląda proces rejestracji auta z Anglii

 

Zanim przeprowadzimy rejestrację pojazdu z Anglii, trzeba wiedzieć, że do roku 2015 konieczne było dostosowanie samochodu do ruchu prawostronnego, który obowiązuje w Polsce. Jednak od tego momentu nie jest to konieczne – to dobra wiadomość, bo wykonanie tzw. przekładki kierownicy było kosztowną operacją. Z braku takiej konieczności, dokonanie rejestracji samochodu z Anglii  jest nie tylko tańsze, ale i wymaga mniej czasu. O czym jeszcze warto pamiętać, dokonując rejestracji pojazdu z Anglii? Otóż o tym, by uregulować konieczne opłaty. Należą do nich: podatek VAT, akcyza czy cło. Sama rejestracja auta odbywa się – tradycyjnie – w wydziale komunikacji. Rejestracja pojazdu przeprowadzana jest na podstawie umowy sprzedaży auta lub faktury VAT. Samochód z Anglii i jego rejestracja to pewna liczba koniecznych formalności, jednak nie jest to zadanie niewykonalne.

 

Ubezpieczenie samochodu z Anglii

 

Konieczne jest też to, by ubezpieczyć auto sprowadzone z Anglii. Obowiązkowe jest – tak jak w przypadku innych aut – tylko ubezpieczenie OC. Ono, oraz pozostałe ubezpieczenia (AC, NNW i Assistance), są zależne od tych czynników, od których zależne są ceny polis w przypadku innych aut. Jednak w przypadku aut z Anglii towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują wyższą cenę polis ze względu właśnie na to, że auta nie są przystosowane do prawostronnego ruchu w Polsce. A to według nich zwiększa ryzyko powstania kolizji czy wypadku. W temacie ubezpieczeń warto zasięgnąć wiedzy na specjalistycznych portalach https://www.ubezpieczenie.com.pl/.

Zakup auta z Anglii to bez wątpienia szansa na dobrą inwestycję. Warto jednak, by była one przemyślana, a wszystkie obowiązkowe procedury przeprowadzone tak jak trzeba. Dlatego przed zakupem auta z Anglii dobrze jest zgłębić wiedzę na ten temat.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat