Rolnicy znów zablokują ważną drogę

Strefa FMRegion Poniedziałek, 26 lutego 202472
Niezadowolenie rolników powiatu piotrkowskiego dalej trwa. Protestujący w całej Polsce domagają się od polityków zaprzestania przerzucania się winą za ich sytuację i zapowiadają kolejne blokady dróg - także w naszym regionie.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Całkowita blokada drogi krajowej 74 w Jaksonku planowana jest we wtorek (27.02.2024). Protest ma potrwać od godziny 8:00 do 18:00.

Czy to ostatnia taka akcja w naszym regionie? Na to pytanie odpowiedział na antenie radia Strefa FM w programie O tym się mówi Janusz Terka, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego.

 

Na jutro planujemy protest w miejscowości Jaksonek, i to tyle jeśli chodzi o protesty w naszym regionie. Ja uważam, że czas protestów lokalnych się skończył. Zasygnowaliśmy swój problem i społeczeństwo wie o co nam chodzi. A teraz powinien przyjść czas na protesty w miejscu źródła problemu, w Warszawie oraz na granicy polsko-ukraińskiej - mówił Janusz Terka.

 

Rolnicy dalej wyrażają swoje niezadowolenie i apelują do polityków, aby ponad podziałami zająć się ich sprawą. Ostatnio doszło do kilku akcji wysypywania zboża na tory i ulice, co spotkało się z ostrym sprzeciwem strony ukraińskiej.

 

Uważam, że naprawdę szybko jest potrzebne wprowadzenie rozwiązań, które sytuację rolniczą rozładują. Jako rolnik z przykrością patrzę na to, jak zboże wysypywane jest na tory czy ulice, jest to wbrew zasadom każdego rolnika. Winę za takie działania ponoszą przede wszystkim politycy, którzy nie stanęli na wysokości zadania - dodaje Terka

 

We wtorek (27.02) akcja protestacyjna odbędzie się także w całej Polsce, planowany jest między innymi Marsz Gwiaździsty na Warszawę, który ma zablokować stolicę kraju.

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)26.02.2024 13:01

Odkąd sięgnę pamięcią rolnikom zawsze jest źle i co trochę protestują. Niech sprzedadzą ziemię, sprowadzą się do miasta i pójdą na etat. Będą szczęśliwi.

1411


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)26.02.2024 23:54

Rolnicy, sami najbardziej przyczyniliście się do obecnej sytuacji, bo w Waszej grupie zawodowej poparcie dla wszelkiej maści klimatystów (PiS, PO, Lewica, Trzecia Droga) było większe od średniej ogólnej. Ci wszyscy klimatyści są jednocześnie wielkimi ukrainofilami i przedkładają interesy ukraińskie ponad interesy polskie. Dlatego choć to pisowski rząd rozpoczął ten cyrk z ukraińskimi płodami rolnymi, to nowy rząd będzie tą politykę kontynuował. Nie mówcie, że nie mogliście tego przewidzieć, bo poszczególne partie nie kryły się ze swoimi programami, wystarczyło się zainteresować i przeanalizować. Dobrze, że chociaż "mądry chłop po szkodzie" i protestujecie. Ale niewiele z tych protestów wyniknie, i powiem Wam dlaczego. Przeszkadza Wam Zielony Ład, bo zauważyliście, że ograniczenia są zbyt dotkliwe. Ale gdyby władzuchna ten zamordyzm nieco poluzowała, to byście ten Zielony Wał łyknęli, i by Wam już nie przeszkadzał! Tymczasem tutaj rzecz nie idzie o zakres ograniczeń i zamordyzmu, ale o samą istotę tego Zielonego Wału. A istotą jest to, że opiera się on na bezczelnym kłamstwie, jakoby produkcja rolna zmieniała klimat, w dodatku ZAWSZE w złym kierunku! I to powinniście kwestionować, a nie sam zakres ograniczeń. Bo zamordyzm jest wprowadzany metodą salami, czyli po plasterku. Tu się coś ograniczy, tam coś wyeliminuje, i ani się obejrzycie, a nie będzie niczego, co jest dziś znane i funkcjonowało od dawna. Wszystko oczywiście dla mitycznej "ochrony planety".
Rolnictwo funkcjonuje od tysięcy lat, i to właśnie wymyślenie rolnictwa (czyli że zamiast szukać jadalnych roślin można je uprawiać, a zamiast łazić na polowania można hodować zwierzęta) pozwoliło przejść z kultury zbieracko-łowieckiej na kulturę osiadłą. A dopiero po przejściu na osiadły tryb życia możliwy był rozwój CYWILIZACJI. Czyli nie bylibyśmy na obecnym etapie rozwoju, gdybyśmy nie wymyślili rolnictwa tysiące lat temu. A dziś lewactwo (czyli sługusy globalistycznych samozwańczych "elit") obwinia rolnictwo o całe zło tego świata. Bo oni chcą zniszczyć obecną cywilizację i robią to pod pretekstem rzekomego "kryzysu klimatycznego". I to musicie zrozumieć, bo jeśli będziecie się tylko wykłócać o zakres ograniczeń, to wcześniej czy później, ale zostaniecie "zaorani". Żaden "kryzys klimatyczny" nie istnieje, to jedna wielka ściema. A nawet gdyby istniał, to rozwiązywanie go poprzez ograniczenia w produkcji żywności byłoby podcinaniem gałęzi na której się siedzi. Tu chodzi tylko i wyłącznie o biznes wielkich korporacji, o przejęcie całkowitej władzy nad każdym aspektem naszego życia. Szukajcie wiedzy, szukajcie informacji, analizujcie, wyciągajcie wnioski. A w każdych kolejnych wyborach głosujcie na tych, którzy od dawna stają po stronie normalności, a nie obiecują gruszki na wierzbie. Ile jeszcze razy dacie się w konia zrobić? A z traktorami to na Warszawę i Brukselę, politykom życia nie utrudniacie blokując lokalne drogi, tylko lokalnym zwykłym mieszkańcom, którzy też ponoszą koszty złych, między innymi Waszych, wyborów.

65


halinka ~halinka (Gość)27.02.2024 18:52

Pamiętam jak to minister rolnictwa z pis Henryk Kowalczyk w 2023 przekonywał rolników, aby nie sprzedawali jeszcze swoich płodów, bo ceny na nie niedługo znacznie wzrosną. Ceny nie wzrosły, ale za to pis mógł nadal sprzedawać zboże techniczne z Ukrainy.

50


Ep ~Ep (Gość)27.02.2024 06:42

Wczoraj w Brukseli to była blokada,ale o tym lewackie media milczą, wystarczy włączyć youtube tam jest masa filmów z blokad w całej Europie
I wątpię że ci Rolnicy mają coś wspólnego z PiSem

73


nnb ~nnb (Gość)27.02.2024 07:31

tyle niepodległości ile WŁASNOSCI , jeszcze tylko rolnicy coś mają /długi/ też ,reszta naszej gospodarki wyprzedawana i teraz też zaczną wyprzedawać ,BRAWO ROLNICY

64


Ep z Wami ~Ep z Wami (Gość)27.02.2024 06:47

Super że protestują,już wielkie koncerny motoryzacyjne zaczynają wycofywać się z elektylromobilnosci
Wczoraj ogłosił to Mercedes, pierwszy był koncern Toyoty,w końcu wraca normalność, ale trzeba do końca wyeliminować Zielony Ład
Brawo Rolnicy,to będzie Waszą zasługa

53


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.02.2024 20:42

Głosowali na PiS to do kogo mają pretensje. Czemu nie strajkowali jak rządził poprzedni rząd.

87


Czesiek ~Czesiek (Gość)26.02.2024 17:01

Myślicie rolnicy, że jesteście pępkiem świata a bez inżynierów z miast, którym blokujecie drogę dalej byście jeździli furmankami i orali pole koniem

96


mnopr ~mnopr (Gość)26.02.2024 20:54

Zobaczymy czy chłopki zaprotestują i będą blokować drogi solidaryzując się z mieszczuchami gdy masło będzie kosztować 8zł, cukier 7zł, a butelka oleju 11zł?

72


obory blokować ~obory blokować (Gość)26.02.2024 15:32

nie drogi,
Rolnik, rolnik, rolnik, pod rolnikiem ciągnik, na ciągniku rolnik worek ma.
W tym worku są buraki i choć chce rolnik w krzaki, nie może, bo w mieście buraków już skup trwa.
Jak jest susza rolniki placza ze trzeba ich ratowac bo zle, jak powodz tyz, jak idealnie ze bida, jak urodzaj placza najbardziej bo ceny niskie, pogoda w tym roku jak za oknem,kazdy widzi ok, ciekawe na co beda tym razem narzekac?
Wiecie, czemu są protesty? Bo polski rolnik chciałby uprawiać 10 ha ziemi i zarabiać tyle, co rolnik niemiecki czy francuski. Ale z drugiej strony jak polscy rolnicy mieliby tyle oleju w głowie co Holendrzy czy Belgowie to i z tych 10 ha by nieźle zarabiali!
Rolniki głosują w 2019 roku na pis (ok. 67%)
pis: wzamian doprowadza do ogromnego kryzysu rolnego.kurtyna

67


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat