Ponad 60 ochotników poszerzyło szeregi łódzkich terytorialsów

ePiotrkow Poniedziałek, 06 grudnia 2021348622
Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 30 z nich ukończyło szkolenie podstawowe, druga połowa to rezerwiści, którzy odbyli szkolenie wyrównawcze.

Ładuję galerię...

Szkolenie przebiegło w koszarach 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu. Żołnierze, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas szkolenia podstawowego, otrzymali z rąk Zastępcy Dowódcy 9ŁBOT podpułkownika Marcina Markiewicza wyróżnienia.

 

Uroczystość, która przypadła w Barbórkę, swoją obecnością uświetnili weterani – Gryzelda Studzińska, uczestniczka powstania warszawskiego, Mirosław Pejka oraz Jerzy Grenda – Prezes Zarządu Okręgowego w Łodzi Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, a także dowódcy i komendanci jednostek i instytucji wojskowych.

Szanowni Państwo, nie mógłbym dzisiaj nie wspomnieć o żołnierzach – górnikach. Patriotach, synach żołnierzy Armii Krajowej, których władza komunistyczna uznała za wrogów politycznych. Pamięć o wszystkich tych, których za patriotyczną postawę spotkały prześladowania, jest naszym żołnierskim obowiązkiem. Oddajemy dziś hołd bohaterom przeszłości, ale też wyrażamy podziękowanie dla żołnierzy, którzy w tych szczególnych czasach nie szczędzą wysiłku, by nieść pomoc potrzebującym – mówił ppłk Marek Markiewicz, zastępca dowódcy łódzkich terytorialsów.

Ppłk Markiewicz wręczył odznaki pamiątkowe 9ŁBOT pracownikom i oficerom instytucji współpracujących z łódzką brygadą WOT.

 

Żołnierze, którzy złożyli przysięgę, rozpoczynają trzyletni czas szkolenia, który jest podzielony na trzy etapy, każdy po 12 miesięcy. W pierwszym roku tematyką są podstawy walki i przetrwania. Drugi rok służby obejmuje szkolenie specjalistyczne, wynikające z przypisanej do żołnierza specjalizacji wojskowej. Trzeci rok przeznaczony jest na zgrywanie pododdziałów.

 

Łódzcy terytorialsi zaangażowani są obecnie w działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

9

7


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bolek ~Bolek (Gość)08.12.2021 10:02

"Panowie, ciekawy i niestety prawdziwy artykuł w załączniku. Najgorsze jest to, że niekompetencja, nieudolność, głupota, a czasem też ciemne interesy są zawsze podlewane w MON, PGZ i u nas w polityce obrzydliwym sosem bogoojczyźnianych frazesów. 'Dobro Sił Zbrojnych', 'Przyszłość polskiego przemysłu' itd. A tak naprawdę wywalamy dziesiątki milionów złotych w błoto lub zgadzamy się na rozkradanie środków budżetowych" - miał napisać Dworczyk w komentarzu do wywiadu Wojciechowskiego.

10


normalny ~normalny (Gość)06.12.2021 09:00

Brawo bardzo fajna inicjatywa za moich czasów też był harcerstwo i było fajnie.Będe namawiał swoje dziecko żeby tez się zapisało,a nie tylko gry i komputer.

1010


dekkers ~dekkers (Gość)06.12.2021 21:28

W obecnych czasach gdyby mnie powołali do wojska (mam kategorię A) to nie poszedłbym - nie mam zamiaru walczyć za pisiorów - wolę iść odsiedzieć...

46


jacenty ~jacenty (Gość)06.12.2021 18:46

jak widzę, że połowa w okularach, a druga połowa nie przebiegnie 500 metrów, to już wiem, że mogę zacząć się bać

44


suweren ~suweren (Gość)06.12.2021 11:58

#Murem za Polskim mundurem.

911


zatroskany ~zatroskany (Gość)06.12.2021 12:01

Serce rośnie na takie działania. Bóg Honor Ojczyzna.

913


obs. ~obs. (Gość)06.12.2021 09:07

Proszę bardzo. Niech jeszcze ich nauczą jak przetrwać i walczyć o przetrwanie swoje i swojej rodziny po nowym roku jak ruszą szalone podwyżki prądu i opału. Może wtedy im zapał minie.

197


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.12.2021 23:24

Bóg, Honor, Ojczyzna i nie przejmować się krytykującymi w komentarzach.

42


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)06.12.2021 17:57

Tak trzymać. Oby za wami poszli inni.

73


goœć_anonim ~goœć_anonim (Gość)06.12.2021 15:24

Byłoby więcej gdyby nie to że do WOT przyjmują tylko po szczepieniu xd

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat