W domach, które całe wykonane są z drewna, serce zwalnia swój rytm i odpoczywa – to nie metafora, a fakt. W związku z powyższym, życie w otoczeniu, w którym ważną rolę odgrywa naturalny materiał, wydłuża się. Drewno, a w szczególności gatunki takie jak: dąb, kasztan, lipa i brzoza, wywiera korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie – oto przykłady!
Drewno brzozowe sprzyja uspokojeniu. Działa rozluźniająco, dzięki czemu poprawia nastrój, a nawet… łagodzi bóle mięśni. Co ciekawe, materiał pochłania promieniowanie emitowane przez telewizor czy smartfon. Dzięki temu możemy rzadziej doświadczać także bólów głowy, których źródłem jest życie w nieodłącznym „towarzystwie” urządzeń elektronicznych. Drewno kasztanowe sprawia, że szybko odzyskujemy naturalną witalność, nawet jeśli wracamy do domu po wyjątkowo męczącym dniu, natomiast drewno orzechowe wyraźnie podnosi odporność na stres. Sosna za to usuwa efekty zmęczenia.
Mieszkańcy Danii, Norwegii, Szwecji czy Kanady, gdzie powszechne jest budowanie domów z drewnianych bali, statystycznie żyją dłużej niż przedstawiciele innych nacji, a poza tym cieszą się dobrym zdrowiem. Zadziwiające właściwości drewnianych wnętrz mają związek z mikroklimatem, jaki w nich panuje. Powietrze jest nasycone tlenem. Specyficzne warunki panujące w domu, w którym znajduje się dużo drewnianych elementów, sprawiają, że mikroorganizmy rozwijają się wolno. W związku z tym alergicy czują się lepiej i nie doświadczają kłopotów z oddychaniem. Jak widać, drewniany dom może być świetnym, w pełni naturalnym lekarstwem na dolegliwości takie jak: nadciśnienie, alergie, problemy z oddychaniem itd. To świetna wiadomość dla osób, które są zmuszone borykać się z tak nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Życie w zgodzie z naturą sprawia, że zażywanie różnorodnych środków farmakologicznych przestaje być konieczne. Czasami wystarczy zamieszkać w drewnianym domu, w którym znajduje się drewniana podłoga, drzwi, okna, boazeria, meble itd. Oto bardzo prosta i naturalna recepta na długie, szczęśliwe życie – wolne od bólu i innych, nieprzyjemnych dolegliwości, z którymi musimy się borykać!
Więcej o drewnianych podłogach dowiesz się na parkiet.pl