Piotrkowianin spadł z PGNiG Superligi!

Strefa FM Niedziela, 25 maja 201436
Piotrkowianin przegrał rewanżowy mecz barażowy z Nielbą Wągrowiec 20:25 ( 9:11), co oznacza, że w przyszłym sezonie piotrkowski zespół zagra w I lidze.
Piotrkowianin po meczu: to zdjęcie mówi wszystkoPiotrkowianin po meczu: to zdjęcie mówi wszystko

Pierwszą bramkę zdobyli szczypiorniści Piotrkowianina, potem dołożyli kilka następnych i w 9. minucie prowadzili już 5:2. Taka przewaga piotrkowskiego zespołu utrzymywała się w mniej więcej do 23. minuty, potem coś się „zacięło” i inicjatywę przejęli szczypiorniści z Wągrowca. W 29. minucie goście po raz pierwszy objęli prowadzenie, a na przerwę zeszli z dwupunktową zaliczką.

W drugiej połowie piotrkowscy szczypiorniści kompletnie nie potrafili się odnaleźć, a goście systematycznie powiększali przewagę, w 38. minucie spotkania Nielba prowadziła już 15:10 i do końca nie roztrwoniła tej przewagi, ostatecznie Piotrkowianin przegrał 20:25 i w przyszłym sezonie zagra w I lidze.

- Mówiliśmy przed tym spotkaniem, że ten mecz to jest takie sprowadzenie całego sezonu do 60 minut, tylko że te 60 minut zagraliśmy poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Nie wiem co mam powiedzieć, taki jest sport – powiedział po meczu zdruzgotany bramkarz Piotrkowianina Piotr Ner.

- Jest to moja wielka porażka, wykazaliśmy się dzisiaj ogromną nieskutecznością i mogę tylko przeprosić kibiców i podziękować za doping – podsumował Rafał Kuptel, trener Piotrkowinina.

W piątek 30 maja członkowie zarządu Piotrkowianina spotkają się podczas walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego, wtedy też zostaną podjęte kluczowe decyzje dotyczące przyszłości klubu i drużyny.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.MKS Nielba Wągrowiec 20:25 (9:11)

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.: Ner, Procho - Rumniak 5, Pilitowski 5, Stołowski 4, Trojanowski 3, Różański, Swat 3, Mróz, Daćko, Woynowski, Pożarek, Pacześny.

MKS Nielba Wągrowiec: Konczewski, Marciniak - Świerad 7, Krawczyk 4, Białaszek 3, Tarcijonas 3, Tórz 3, Widziński 2, Smoliński 2, Pacała 1, Oliferczuk, Jankiewicz, Pawlaczyk, Pietrzkiewicz, Biniewski, Skrzypczak.