Mariusz Staszek wystąpił z klubu radnych „Razem dla Piotrkowa”

ePiotrkow Poniedziałek, 06 grudnia 2021373941
Radny ogłosił swoją decyzję na Facebooku. Zgodnie z pismem skierowanym do przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego od 6 grudnia będzie radnym niezależnym. Powodem rezygnacji ma być brak dyskusji i współpracy m.in. przy planowaniu budżetu miasta.
arch.epiotrkow.pl

- Obejmując mandat radnego, zobowiązałem się, że będę wspierał mieszkańców i pomagał w rozwiązywaniu ich problemów oraz brał czynny udział w pracy na rzecz miasta. Ostatnimi czasy brak dyskusji na wspólnym forum i „udawanie”, że pandemia Covid-19 nie pozwala nam komunikować się, jest dla mnie niezrozumiała. Przechowywanie w Urzędzie Miasta laptopów, które powinny służyć radnym w zdalnym komunikowaniu się na komisjach i sesjach, jest nie do przyjęcia. Nie było jasnego przekazu, czym to było spowodowane, kto temu zawinił lub prostego słowa przepraszam – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

 


Mariusz Staszek podkreśla, że nie rozumie również decyzji prezydenta Krzysztofa Chojniaka o braku możliwości spotkania się w kwestii omówienia budżetu miasta na rok 2022.

 

Często to z lokalnych mediów radni dowiadują się np.: o podwyżkach za centralne ogrzewanie, za śmieci lub jak ostatnio o konsultacjach społecznych w sprawie południowej obwodnicy miasta. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Jest to brak szacunku dla pełnionej funkcji radnego - dodaje radny.

 
Wystąpienie Staszka z klubu „Razem dla Piotrkowa” nie zmienia układu sił w radzie. Liczba radnych popierających prezydenta Krzysztofa Chojniaka - z klubu „RdP”, współpracujących na stałe i przy poszczególnych głosowaniach jest na tyle duża (17 osób), że gwarantuje stabilność polityczną dla obecnych władz Piotrkowa.

 

 

 


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

znany nie lubiany ~znany nie lubiany (Gość)06.12.2021 12:48

Totalne zaskoczenie. Brawo panie Mariuszu. Tak trzymać. Rozbić to towarzystwo wzajemnej adoracji raz na zawsze.
Prezydium Rady Miasta:
Przewodniczący Rady Miasta:
1. Marian Błaszczyński 3.220 zł. miesięcznie
Wiceprzewodniczący Rady MIasta:
1. Wiesława Olejnik
2. Mariusz Staszek
3. Ludomir Pencina
Wszyscy po 3.059 zł. miesięcznie
Przewodniczący Komisji Rady Miasta:
1. Krystyna Czechowska
2. Jan Dziemdziora
3. Urszula Czubała
4. Monika Tera
5. Piotr Masiarek
6. Lech Kaźmierczak
7. Rafał Czajka
8. Jadwiga Wójcik
Wszyscy po 3.059 zł. miesięcznie.
Radni mogą pobierać tylko dietę mimo pełnienia kilku funkcji w radzie miasta.
Dieta wiceprzewodniczącego Komisji wynosi 2.898 zł. miesięcznie.
Pozostali radni bez funkcji w Komisjach Rady Miasta:
1. Łukasz Janik - PiS
2. Andrzej Piekarski - PiS
3. Piotr Gajda - PiS
4. Sergiusz Stachaczyk - PiS
5. Marlena Wężyk-Głowacka
6. Sławomir Dajcz
Wszyscy po 2.737 zł. miesięcznie.
Diety radnych do wysokości 3.000 zł miesięcznie są ustawowo zwolnione od podatku od osób fizycznych. Jeżeli dieta radnego przekroczy 3.250 zł. to dopiero wtedy radni płaci podatek dochodowy od osób fizycznych od uzyskanej kwoty powyżej 3.000 zł. miesięcznie.
Ciekawe co teraz zrobi M.Błaszczyński. Kogo i z którego Klubu Radnych powoła w miejsce M.Staszka? Któremu z pozostałych sześciu radnych bez funkcji będzie teraz bliżej do Razem dla Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka i jego koalicjantów? M. Głowackiej czy S.Dajczowi, jeżeli B. Błaszczyński zdecyduje się odwołać Mariusza Staszka z funkcji prezwodniczącego rady miasta. Myślę, że spośród czterech radnych PiS M. Błaszczyński nie odważy się zaryzykować. Ale wreszcie 5 radnych będzie mogło zgłaszać wnioski formalne o zwołanie sesji nadzwyczajnych. Wniosek wymaga 5 podpisów a do tej pory zawsze brakowało jednego.

184


karol ~karol (Gość)06.12.2021 16:51

Prezydent miasta jest mentalnie nauczycielem, czyli człowiekiem, który potrafi tylko odtwarzać a nie tworzyć. On się nie nadaje do tego.

125


gogo ~gogo (Gość)07.12.2021 17:26

Mimo wszystko, brawo panie radny Staszek!

73


danek ~danek (Gość)06.12.2021 23:33

Idą wybory wiadomo że Chojniak już nie będzie Prezydentem więc zaczynają się podchody , żeby do koryta się dostać !

92


yeti ~yeti (Gość)07.12.2021 15:18

Zdradził Choiniaka? To ustawka!!!

45


szeregowy ~szeregowy (Gość)07.12.2021 10:04

Takiemu to dobrze, takiemu dobrze, kariera się przed nim otwiera...

72


Jar ~Jar (Gość)07.12.2021 13:40

To jest wiejska polityka bazarowa a nie reprezentowanie swoich wyborców!!!

63


zen ~zen (Gość)06.12.2021 19:43

Panie Mariuszu, czyli nie był Pan poinformowany, że głosuje Pan za podwyższeniem sobie diety radnego? Czyli zagłosował Pan za podniesieniem sobie diety nieświadomie? Nie wiedział Pan, że koszty życia w Piotrkowie rosną, że mieszkańcy ponoszą te koszty, że ta podwyżka Pana diety będzie rodziła konsekwencje finansowe dla miasta i jego mieszkańców? A czy nie jest prawdą, że nie rezygnuje Pan z funkcji wiceprzewodniczącego, bi pełniąc tą funkcję ma Pan znacznie wyższą dietę? Panie Mariuszu, kończ waść! Wstydu sobie oszczędź!

203


Razem ~Razem (Gość)06.12.2021 18:39

Za małą podwyżkę se przyznał i się obraził

136


Jjjjjjjbb ~Jjjjjjjbb (Gość)06.12.2021 23:33

Pewnie będzie startował na prezydenta

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat