Kolejny tytuł do kolekcji

Strefa FM Poniedziałek, 10 sierpnia 20151
Zaledwie trzy tygodnie temu informowaliśmy, że piotrkowianka Aleksandra Nowakowska zajęła czwarte miejsce w finale konkursu w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kolumbijskim Cali, w piątek zawodniczka RKS-u Łódź potwierdziła, że to najlepszy sezon w jej karierze i wywalczyła złoty medal podczas 21. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącą jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w tej konkurencji.

Wychowanka KS-u Polanik Piotrków rozpoczęła od wysokości 1,62 m, poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości pokonała już za pierwszym razem, potem bez większych problemów zaliczyła także 1,65 m i 1,68 m. Kolejną wysokość, czyli 1,70 m pokonały już tylko trzy spośród trzynastu startujących w konkursie zawodniczek. Ola zrobiła to w drugiej próbie, już w pierwszej tę wysokość zaliczyła natomiast ubiegłoroczna mistrzyni Polski Julia Dutkiewicz z KS-u Stal Ostrów Wielkopolski, z kolei Marta Kwiecień z MKS-u Hermes Gryfino potrzebowała aż trzech prób. Ta ostatnia zawodniczka kolejnej wysokości – 1,72 m – już nie pokonała, w przeciwieństwie do Julii Dutkiewicz. Ola z tej próby zrezygnowała, za pierwszym razem pokonała natomiast następną wysokość, czyli 1,74 m.

Finisz tej rywalizacji był niezwykle emocjonujący, zawodniczka klubu z Ostrowa Wielkopolskiego już w pierwszej próbie zaliczyła 1,76 m, tymczasem Ola z tej próby zrezygnowała i postanowiła się zmierzyć z poprzeczką zawieszoną dwa centymetry wyżej, udało jej się pokonać tę wysokość w drugiej próbie, natomiast jej rywalka trzykrotnie strąciła poprzeczkę i to Ola ostatecznie mogła się cieszyć ze złotego medalu.

Piotrkowianka jest także halową mistrzynią Polski, w lutym obroniła zdobyty rok wcześniej tytuł i zdobyła złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się Toruniu.