Advertisement

Finał Kolorowej Lokomotywy 2019. Nagrodzeni z Piotrkowa Trybunalskiego.

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 22 października 201918970
Przeszło 100 nagród w 5 konkursach ekologiczno-artystycznych wręczonych zostało w minioną sobotę, 19 października, w Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału 7. edycji projektu pod nazwą „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2019 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Wśród laureatów znalazły się również dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego.

Ładuję galerię...

Na przedsięwzięcie trwające od lipca do września składały się liczne wycieczki, warsztaty, prelekcje, spacery i gry terenowe. Intencją organizatorów od lat jest łączenie ekologii ze sztuką, a przy tym zapewnienie dzieciom interesującej formy letniego wypoczynku.

Zielony szlak odwiedziło 1120 dzieci z 14 miejscowości województwa łódzkiego, które poznały piękno regionu, jego atrakcje przyrodnicze oraz poprzez zabawę nauczyły się jak dbać o środowisko naturalne. Uczestnicy odwiedzili 7 parków krajobrazowych województwa łódzkiego, Leśną Osadę Edukacyjną w Kole oraz wzięli udział w warsztatach lokalnych. Umiejętności zebrane podczas licznych wakacyjnych aktywności uczestnicy wykorzystali w konkursach.

Tłumnie zgromadzeni w Kinie Szpulka goście i uczestnicy projektu obejrzeli wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych zgłoszonych w 4 konkursach: fotograficznym pn. „Natura w obiektywie”, plastycznym pn. „Naturą malowane”, rękodzielniczym pn. „Natura jest eko” i konkursie las w słoiku pn. „Mini ekosystem”. Niespodzianką przygotowaną dla przybyłych gości był spektakl „Ekogalaktyka” teatru Pomarańczowy Cylinder.

 

Z Piotrkowa Trybunalskiego nagrody zdobyli:

 

W konkursie fotograficznym pn. „Natura w obiektywie”, wyróżnienia: Alina Kolasińska i Jacek Senderecki.

 

W konkursie plastycznym pn. „Naturą malowane”, wyróżnienia: Małgorzata Pawliszewska, Kajetan Jóźwiak, Axel Grzędzia i Jan Aleksandrowicz.

 

W konkursie rękodzielniczym pn. „Natura jest eko”, wyróżniania: Julia Walter i Zuzanna Ałaszewska.

 

W konkursie "Las w słoiku" pn. „Mini ekosystem”, wyróżnienia: Aleksandra Jakóbik, Piotr Kujawa i Piotr Kowalski.

 

Tradycyjnie już zorganizowano konkurs medialny skierowany do partnerskich instytucji kultury z województwa łódzkiego. Najwyższa nagroda powędrowała do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Drugie miejsce przypadło Miejskiemu Domowi Kultury w Zduńskiej Woli. Na trzecim miejscu uplasował się Wieluński Dom Kultury.

 

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się na stronie www.ldk.lodz.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego. Projekt dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Materiał ŁDK

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat