artykuł sponsorowany

Co zrobić, aby odnaleźć się w nowej pracy

Poniedziałek, 05 lipca 2021
Obecnie w naszym życiu zawodowym dzieje się nieco więcej niż kilka lat temu. Chęć rozwoju, zmian powoduje, że same firmy zaczynają wyszukiwać nowego pracownika. Headhunter jeszcze do niedawna nie był nikomu znany, a teraz jest czymś zupełnie naturalnym. Jeśli jednak sami chcielibyśmy znaleźć się w nowym miejscu pracy, warto przyjrzeć się kilku poradom.
Co zrobić, aby odnaleźć się w nowej pracy

Pierwszy raz na rynku pracy i nowa praca

 

Wiele osób obawia się zmian. Niemniej praca w miejscu, które nie daje nam już należytej satysfakcji, a nawet traci sens nawet pod względem finansowym, sprawia, że zmiany zaczynają być koniecznością. Oferty pracy to już nie tylko gazety z rubrykami, to teraz profesjonalne, codziennie aktualizowane portale ze stanowiskami z całej Polski. Wystarczy podanie danych tylko podstawowych, aby mieć dostęp do miejsca, gdzie te najnowsze oferty pracy się znajdują. CV-maker blog to zbiór porad o tym jak przygotować swoje resume, jak może wyglądać pierwszy dzień w nowym miejscu, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Nawet Ci, którzy wprawieni są w rozmowach kwalifikacyjnych o nową pracę, narażeni są na związany z tym duży stres. Pamiętaj, że możesz przygotować się na często zadawane pytania, na przykład dotyczące wizji na temat swojej przyszłości, co możesz zaoferować dla nowej firmy, dowiedz się jak najwięcej, wtedy trudno będzie Cię zaskoczyć.

 

Kilka zasad na udane rozpoczęcie nowej pracy

 

Wyzwanie, adrenalina, stres to emocje które towarzyszą nam podczas rozpoczęcia nowej pracy. Pierwsza praca, czy zmiana działu, a nawet firmy, to ważne wydarzenia, które łączy w sobie te wszystkie emocje. Zmiana środowiska, znajomych współpracowników to zwykle duże źródło dodatkowego stresu. Dobrze zatem zadbać już od pierwszych chwil o dobre relacje ze współpracownikami. Na samym początku, w pierwszych dniach postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o swoich obowiązkach. To sprawi, że pracodawca od razu zobaczy, że jesteś zainteresowany nową pracą, a co więcej starasz się odnaleźć w nowym środowisku. Już pierwszego dnia dobrze jest zwrócić uwagę na to jak funkcjonuje biuro, jakie zależności wykazują inny pracownicy. Czy witają się w formie "dzień dobry" z pracodawcą, czy to miejsce pracy jest mniej formalne. Jeśli już nieco się oswoisz, nie siedź cały czas cicho. Jeśli masz dobre pomysły, uważasz że chcesz się nimi podzielić z innymi, zadbaj o to żeby się o tym dowiedzieli. Będziesz uznany za kogoś kto jest aktywny, chętny do działania, a współpracownicy docenią, że masz potrzebne kwalifikacje do wykonywania obowiązków, które wymaga Twoje stanowisko.

 

Kiedy nowa praca okazuje się rozczarowaniem

 

Jakie mogą być przyczyny rozczarowań w nowej pracy? Negatywna energia, atmosfera w firmie, którą czujesz już po wejściu do biura. Przebywanie wśród ludzi, którzy jawnie nie lubią swojej pracy. Szef unikający kontaktów z otoczeniem, zamknięty w swoim niedostępnym dla innych gabinecie. A co jeśli dodatkowo nowe obowiązki zupełnie wykraczają poza nasze kompetencje, kiedy okazuje się że opis stanowiska zdecydowanie różni się od rzeczywistości. Kiedy Twoje CV było w stanie zainteresować przyszłych przełożonych, ale już pierwsze dni pokazują, że wiesz że to nie jest to. Często też powodem rezygnacji z nowej pracy stacje się wynagrodzenie, jeśli premie i dodatki, które mieliśmy otrzymać, tak naprawdę nie istnieją. Uzgodnienia podczas rozmów kwalifikacyjnych przestają istnieć wraz z pierwszym dniem pracy. To wszystko powoduje ogromną niechęć i rozczarowanie, a reakcją obronną jest chęć ucieczki z nowego miejsca pracy. I tak też może być, powierzone przez pracodawcę zadania, sprawią że uznasz to zatrudnienie jako niedostosowane do Ciebie. Wtedy nie pozostanie nic innego jak wznowić poszukiwania.

 

Oferty pracy i przepisy

 

Poszukując nowych ofert pracy, warto zapoznać się z przepisami prawa pracy, które zawiera Kodeks Pracy. Wiele informacji znajdziesz czytając przepisy prawne. Przed podpisaniem umowy przeczytaj swoje prawa i obowiązki. Od tego zależy późniejsza współpraca, wymogi pracodawców i prawa pracowników.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat