Advertisement
artykuł sponsorowany

Co wyróżnia magnesy walcowe i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czwartek, 01 grudnia 2022
Magnesy neodymowe walcowe to okrągłe magnesy, których długość przekracza średnicę. Powszechnie stosowane są do wpuszczania do wywierconego otworu, gdzie wymagane jest większe pole magnetyczne. Ze względu na ich doskonałą siłę magnetyczną i stabilność temperaturową, magnesy tego typu są idealne do wielu zastosowań zarówno do celów prywatnych, jak i technicznych, czy też przemysłowych. Magnesy neodymowe walcowe są przeznaczone dla wymagających zastosowań, gdzie konieczny jest wysoki poziom magnetyzmu. Znajdziemy je między innymi w budowie silników o wysokiej wydajności do maszyn obrotowych, urządzeń medycznych i czujników.
Co wyróżnia magnesy walcowe i kiedy warto się na nie zdecydować?

Magnesy walcowe neodymowe - czym się charakteryzują?

Magnesy walcowe to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kształt magnesów. Najważniejszą ich cechą charakterystyczną jest fakt, iż mają długość, która jest większa niż ich średnica. Dzięki temu magnesy te mogą wytwarzać bardzo wysoki poziom magnetyzmu ze stosunkowo małej powierzchni biegunów. Magnesy te osiągają wysokie wartości i są niezwykle wydajne przede wszystkim ze względu na ich większe długości magnetyczne i dużą głębię pola. Czyni je to magnesami idealnymi do aktywacji kontaktronów, czyli specjalnych czujników w zastosowaniach zabezpieczających i liczących. Co więcej, magnesy neodymowe walcowe są zdecydowanie mniej podatne na złamanie ze względu na krótki kształt w porównaniu z innymi większymi magnesami np. tarczowymi lub też blokowymi. Warto wziąć to pod uwagę wybierając magnes do danego zastosowania.

Do czego wykorzystywany jest magnes walcowy neodymowy?

Mocne magnesy neodymowe walcowe najlepiej sprawdzają się w zastosowaniach, które wymagają kilkukrotnie większej siły niż cieńsze od nich magnesy tarczowe o tej samej wielkości i średnicy, czyli takich samych parametrach wielkości. W związku z powyższym magnesy neodymowe walcowe są często wykorzystywane w dziedzinach takich jak budownictwo, inżynieria, czy szeroko pojęty przemysł. Znajdziemy je również w projektach budowlanych, w różnych modelach biżuterii, a co ciekawe nawet w sztuce, rzemiośle i projektach obróbki drewna. Sprawdzają się bowiem idealnie do zawieszania dzieł sztuki, znaków i banerów w galeriach, w szkołach oraz w sklepach i na stoiskach targowych. Jeżeli z kolei mowa o technice, mają zastosowanie w głośnikach, urządzeniach medycznych i innych produktach terapii magnetycznej oraz w projektach naukowych i badawczych. W dziedzinie nowoczesnych technologii magnesy neodymowe walcowe są wykorzystywane w dyskach twardych, telefonach komórkowych, czy skomplikowanych systemach wideo i audio telewizji. Magnesy tego typu znajdziemy też między innymi w separatorach magnetycznych, filtrach i jonizatorach oraz w produkcji przycisków, sektorze bezpieczeństwa i systemach bezpieczeństwa.

Magnesy walcowe neodymowe - co je wyróżnia?

Magnesy neodymowe walcowe znacznie różnią się od zwykłych magnesów. Kluczowa różnica wynika z tego, że magnes neodymowy zawiera neodym, czyli mieszankę żelaza i boru jako kluczowe pierwiastki budulcowe. Zwykły magnes z kolei zawiera jedynie żelazo. Dzięki temu magnes neodymowy walcowy jest znacznie silniejszy i tym samym znajduje zdecydowanie szersze zastosowanie.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat