artykuł sponsorowany

Całoroczne hale namiotowe — alternatywa dla budynków

Wtorek, 24 września 2024
W dobie intensywnie rozwijającej się gospodarki warto poszukiwać rozwiązań, które nie tylko usprawnią pracę przedsiębiorstw, ale również pomogą obniżyć koszty ich działalności. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które zastępuje przestrzenie w murowanych budynkach, są całoroczne hale namiotowe. W jaki sposób takie obiekty mogą wygenerować oszczędności oraz lepiej zorganizować pracę firmy?
Całoroczne hale namiotowe — alternatywa dla budynków

Hale namiotowe na cały rok

Mobilne zadaszenia to nie tylko namioty do zastosowań sezonowych. To także solidne hale namiotowe, których budowa umożliwia użytkowanie całoroczne, bez konieczności demontowania ich na okres jesienno — zimowy. Swoją wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne hale namiotowe zawdzięczają mocnej konstrukcji i trwałemu poszyciu.

 

Stelaże hal namiotowych wykonane są z grubych rur pokrytych ocynkiem, co wzmacnia konstrukcję oraz chroni ją przed korozją. Specjalny system łączenia za pomocą śrub przechodzących na wylot zapewnia halom namiotowym niezwykłą stabilność.

 

Plandeki hal namiotowych są wykonane z mocnego PVC, które zabezpiecza wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także chroni znajdujące się wewnątrz przedmioty i ludzi przed deszczem, wiatrem oraz nadmiernym promieniowaniem UV.

Dowolna zmiana lokalizacji hali namiotowej

Jedną z czołowych cech, które sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z hal namiotowych w swoich firmach, jest ich mobilność, której nie oferują stałe obiekty. Halę namiotową dzięki stosunkowo lekkiej konstrukcji i prostemu montażowi możemy przenieść. Może się tak stać w razie konieczności zmiany lokalizacji działalności. Prowadząc firmę w tradycyjnym lokalu, zmuszeni bylibyśmy do poniesienia dodatkowych kosztów, związanych z wynajmem lub dzierżawą powierzchni. Hale namiotowe w dużym stopniu ograniczają te wydatki.

 

Łatwa rozbudowa przestrzeni magazynowej

Hale namiotowe umożliwiają niedrogą i bardzo prostą rozbudowę przestrzeni roboczej i magazynowej w dowolnej chwili. Taka opcja umożliwia ekspresową rozbudowę hali namiotowej, bez konieczności przeprowadzania kosztownego i czasochłonnego remontu. W jaki sposób szybko i tanio rozbudować halę namiotową? Łącząc na przykład ze sobą hale namiotowe za pomocą specjalnej rynny. Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególne hale namiotowe tworzą całość, zapewniając jednocześnie większą przestrzeń użytkową.

Wygoda użytkowania hali namiotowej

Hale namiotowe to niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu konstrukcje. Poszycie profesjonalnych hal namiotowych stanowi często jedną, integralną całość. Tak jest w przypadku hal namiotowych ARCTIC, które oferuje firma Halplan z Trzebini. Przestronne hale namiotowe Halplan wyposażone są w duży wjazd z rolowanym wejściem, który umożliwia wygodne przemieszczanie się wewnątrz pojazdów. Oprócz bramy hala namiotowa posiada dodatkowe, boczne wejście, dzięki któremu możemy wchodzić do jej wnętrza, bez konieczności otwierania głównego wjazdu.

Wspomniana firma Halplan już od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą i fachowym doradztwem w sprawie zakupu hal namiotowych. Tutaj znajdziesz szeroki wybór hal namiotowych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej firmie na różne sposoby. Dzięki szybkiej wysyłce w 24 godziny bardzo sprawnie możemy zorganizować dodatkową przestrzeń roboczą dla swojego przedsiębiorstwa.

Z halami namiotowymi Halplan można zapoznać się na stronie: https://halplan.pl/hale-namiotowe

Specjalistyczne systemy poszyć hal namiotowych

Producenci hal namiotowych zadbali o to, by obiekty te były maksymalnie bezpieczne i funkcjonalne. Z myślą o tym w poszyciach hal namiotowych zastosowano specjalistyczne systemy. To właśnie one sprawiają, że hale namiotowe mogą zastąpić magazyny w murowanych halach. Za co odpowiadają najważniejsze technologie, w które wyposażone powinny być wysokiej jakości hale namiotowe?

Ochrona przed zalewaniem

Jedną z ważniejszych technologii, w które powinny być wyposażone plandeki hal namiotowych, jest system odprowadzający wodę. Dobrym rozwiązaniem są fartuchy retencyjne, które podnoszą wydajność odprowadzania wody podczas opadów deszczu.

Wentylacja

To ona odpowiada za to, że wnętrze nowoczesnej hali namiotowej jest tak bezpieczną przestrzenią magazynową. Dzięki systemowi, który zapewnia optymalny obieg powietrza, przechowywane towary będą bezpieczne i suche. Najczęstszym rozwiązaniem, które wpływa na to, że wnętrze hali namiotowej jest przewiewne i zabezpieczone przed efektem sauny, są dodatkowe wywietrzniki umieszczone po obu stronach hali namiotowej.

Zabezpieczenie przed ogniem

Zapewniającym bezpieczeństwo rozwiązaniem, które stosuje się w halach namiotowych do celów warsztatowych i magazynowych, jest plandeka trudnopalna. Takie poszycie spełnia unijne normy EN 13501 i umożliwia bezpieczne korzystanie wewnątrz z elektronarzędzi i promienników ciepła.

Wielość zastosowań hal namiotowych

Wszystkie wymienione cechy hal namiotowych sprawiają, że możemy je wykorzystać w naprawdę wielu dziedzinach gospodarki. Sprawdzą się zarówno jako bezpieczne magazyny na towary, materiały budowlane i płody rolne, jak i wygodne powierzchnie, na których zorganizujemy linię produkcyjną, sortownię, czy warsztat. Obiekty te coraz częściej wykorzystywane są w sektorze przemysłowym, rolniczym czy motoryzacyjnym, jak i w logistyce czy budownictwie.

 

KONTAKT Z FIRMĄ HALPLAN:

 

telefoniczny: 713067980,

mailowy: biuro@halplan.pl

adres: ul. Przemysłowa 10, 32-540 Trzebinia


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat