Sześć punktów Polonii

Wtorek, 31 maja 20166
Po ostatnim weekendzie piotrkowska Polonia zyskała nie trzy, lecz aż sześć punktów, w sobotę podopieczni Roberta Grzesiuka wygrali z Orłem Nieborów 3:1 (1:1), a przed spotkaniem dowiedzieli się, że podczas wcześniejszego meczu z Włókniarzem Zelów (przegranym 0:5), w zespole z Zelowa grał nieuprawniony zawodnik, dlatego trzy punkty za ten mecz trafią na konto Polonii. Wczoraj ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli członkowie Wydziału Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.
Jakub Grzegorzewski strzelił w Nieborowie dwie bramki.Jakub Grzegorzewski strzelił w Nieborowie dwie bramki.

Ta informacja najwyraźniej zmobilizowała polonistów, którzy w Nieborowie nie dali większych szans swoim rywalom, pierwszą bramkę dla piotrkowskiego zespołu strzelił w 15. minucie spotkania Adrian Malicki, a po przerwie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Grzegorzewski.

Dzięki temu zwycięstwu i trzem punktom przyznanym za mecz z Włókniarzem Zelów, Polonia przeskoczyła ten zespół w tabeli (aktualnie 12. miejsce) i zrównała się punktami z zajmującym 11. pozycję Zawiszą Pajęczno.

Polonia nadal walczy o utrzymanie, do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery mecze, najbliższy poloniści rozegrają w sobotę, 4 czerwca ze Stalą Głowno.

Orzeł Nieborów 1:3 (1:1) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
( 45'+4 Riabchuk - 15' Adrian Malicki, 52', 65' Jakub Grzegorzewski)

Orzeł Nieborów: Jędrzejewski – Domińczak (28' Perzyna),