Utworzą Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej

ePiotrkow Piątek, 23 stycznia 20152073821
Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej to wyznaczone tereny inwestycyjne, które w celu zachęcenia potencjalnych inwestorów, objęte zostaną preferencyjnymi stawkami dzierżawy.

Ładuję galerię...

O jej utworzeniu piotrkowscy radni mają zdecydować podczas najbliższej sesji w środę, 28 stycznia. W skład Strefy mają wschodzić obszary:
- przy ul. Rakowskiej 17a – 0,8101 ha,
- przy ul. Mireckiego – 0,4365 ha,
- przy ul. Sulejowskiej 130 – 1,2619 ha,
- przy ul. Wojska Polskiego 264 – 0,9509 ha,
- przy ul. Nowowiejskiej 24 – 1,5036 ha.

Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Strefy będzie konsekwencją przyjęcia przez Radę Miasta „Strategii Rozwoju Miasta 2020”, w której to zawarte są zapisy dotyczące aktywizacji lokalnego rynku inwestycyjnego. - Proponujemy wyznaczenie 5 obszarów, stanowiących własność gminy. Działki te są terenami inwestycyjnymi. Chcemy, aby potencjalni inwestorzy – zachęceni atrakcyjnymi cenami dzierżawy – podjęli trud inwestycyjny, zainwestowali i zatrudnili określoną liczbę osób, z wyłączeniem oczywiście działalności polegającej na handlu detalicznym, handlu spożywczym (chodzi o tzw. dyskonty) – mówił wczoraj sekretarz miasta Bogdan Munik podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych.

Więcej na temat Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w kolejnym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, od środy, 28 stycznia, w kioskach!


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)10.02.2015 13:01

Kolejne hurtownie... Praca za bezcen...

10


Cypis ~Cypis (Gość)05.02.2015 07:49

o jakiej strefie jest dyskusja! Chyba o Moskiewsko- Kumoterskiej- Po co mydlić oczy tym biednym ludziom

10


robol ~robol (Gość)24.01.2015 10:45

O stosunku władz miasta do rejonów działalności gospodarczej najlepiej świadczy stan dróg lokalnych na ich terenie. Dziury jak po wojnie,
i od zawsze nikogo to nie obchodzi.
Gładkie asfaltówki zaś buduje się na osiedlach dygnitarzy.

60


Marcin Marcinranga24.01.2015 08:42

Nie lepiej by było obniżyć podatki? Ludzie sami by otwierali działalność gospodarczą gdzie chcą

60


na układy nie ma rady ~na układy nie ma rady (Gość)23.01.2015 23:20

"Chcemy, aby potencjalni inwestorzy – zachęceni atrakcyjnymi cenami dzierżawy – podjęli trud inwestycyjny, zainwestowali i zatrudnili określoną liczbę osób, z wyłączeniem oczywiście działalności polegającej na handlu detalicznym, handlu spożywczym (chodzi o tzw. dyskonty) – mówił wczoraj sekretarz miasta Bogdan Munik podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych..."
Dobrze, że chociaż pomyślano o jakimś alternatywnym wykorzystaniu tych stosunkowo niewielkich działek inwestycyjnych. Tylko rodzi się pytanie zasadnicze, kto to wydzierżawi jak nie dyskonty? Bo pawilony handlowe buduje się bardzo szybko, w przeciwieństwie do hal czy budynków wykorzystywanych do produkcji, a może pomysłodawcom chodzi o kolejne magazyny?
Bo nie czarujmy się, gdzie tak naprawdę w Polsce pojawiają się nowe zakłady cokolwiek produkujące, a myślę o tych bardziej zaawansowanych technologiach niż np. pospolitym tartaku, czy produkcji kostki brukowej? Być może takie działanie jest pomyślane przyszłościowo, i dobrze, bo jak na razie to polska gospodarka ma założony gorset i praktycznie niewiele można tutaj nawojować bez zmiany choćby przepisów podatkowych i prawnych utrudniających codzienne życie małym i średnim przedsiębiorcom. Należy mieć nadzieję, że to się w najbliższych latach będzie zmieniać, bo już w samej UE coraz głośniej mówi się o pobudzeniu gospodarczym. Jeśli tak się nie stanie to Unia przestanie być konkurencyjna i istniejący już regres będzie się tylko pogłębiał, a ten duży okręt na którym my również płyniemy na pewno nie dobije do tego wymarzonego portu i skończy jak Tytanic.

20


Obudźcie się ... ~Obudźcie się ... (Gość)23.01.2015 22:20

Albo ja tego nie pojmuję albo przyszłości w tych strefach to nie widać żadnej, a już na pewno nie dla potencjalnego biznesmena prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą który chciałby rozwijać firmę. Czy ktokolwiek z Was wie jak wyglądają strefy aktywności gospodarczej, czym są? Strefa ma pomagać nowej przedsiębiorczości w ich rozwoju, a tu jak zwykle biznes się chyba kręci. Ciekawe kto przejmie te działki. Bo potencjalnego biznesmena małej firmy raczej nie. O lokum na biuro w preferencyjnej stawce, jakiś tani lokal na pierwsze dwa trzy lata... ludzie obudźcie się wreszcie.

50


dotchła pani wózku ~dotchła pani wózku (Gość)23.01.2015 16:32

Opłaty za śmieci w góre,od kwietnia za wode i ścieki też w góre,od października za ogrzewanie owszem,a i podatki od nieruchomości też zmienią się na inne.
Jeszcze jakieś pytania do tych co głosowali na Razem dla koryta ?

110


cenyziemi ~cenyziemi (Gość)23.01.2015 15:08

To jest straszna patologia! Specjalna strefa ekonomiczna powinna albo dotyczyć wszystkich albo nikogo. Specjalne strefy ekonomiczne tworzą przewagę konkurencyjną i powodują upadek firm nie znajdujących się w tych strefach.
Wystarczy obniżyć podatek od nieruchomości od osób prawnych z 22zł do 15 i okaże się, że w Piotrkowie można prowadzić interesy :)

80


jasnowidz ~jasnowidz (Gość)23.01.2015 14:51

Ostatnie podrygi trupa gospodarczego miasta.
Żeby uratować umierający organizm, potrzeba specjalistów.
A ja tu widzę ciemność, ciemność widzę.

81


powiernik powiernikranga23.01.2015 12:43

Czy to ŁSSE o. Piotrków II?
Co z ŁSSE w Piotrkowie, czy zostaje włączona do PSAG?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat