Uczniowie piotrkowskiego ZSP nr 4 wymienili się doświadczeniami ze swoimi niemieckimi rówieśnikami

Świat Wtorek, 04 czerwca 20192
Młodzi piotrkowianie na pewno długo tej przygody nie zapomną. Od 12 do 17 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim już po raz trzeci uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej w ramach programu Erasmus+, organizowanego przy wsparciu organizacji międzynarodowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wcześniej uczniowie poruszali takie tematy jak „ Europo, dokąd zmierzasz?"i „Razem dla różnorodności", tym razem hasłem przewodnim była „Migracja".

Partnerem piotrkowskiej placówki w Niemczech jest szkoła zawodowa Don Bosco w Wűrzburgu. Piotrkowianie zostali serdecznie powitani przez dyrektora Haralda Eberta i innych nauczycieli. Podczas codziennych warsztatów takich jak „Mowa Nienawiści" czy „Bezatva- razem" uczniowie poznawali siebie, dyskutowali na tematy z życia codziennego i o problemach otaczającego nas świata. Punktem obowiązkowym były warsztaty w szkole niemieckiej. Uczestnicy wymiany mieli okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie uczniów do takich zawodów jak: kucharz, fryzjer, ogrodnik, pomoc dla osób chorych i elektryk. Oczywiście mieli też czas na przyjemności: wieczory sportowe, grę miejską w Würzburgu, dyskotekę oraz wycieczkę do pięknego Bambergu.

 

Następne spotkanie odbędzie się już w listopadzie w Krzyżowej.

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Zobacz również

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pilny uczeń ~Pilny uczeń (Gość)04.06.2019 20:20

Ich dziadkowie też dzielili się doświadczeniami z pracownikami firmy KRUPP oraz IG FARBEN obecnie BASF

10


P. Dolevas ~P. Dolevas (Gość)04.06.2019 18:18

Cytuję:
Uczestnicy wymiany mieli okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie uczniów do takich zawodów jak: kucharz, fryzjer, ogrodnik, pomoc dla osób chorych i elektryk.


No jasne, bo w Polsce nie da się tego zobaczyć, trzeba specjalnie do Niemiec w tym celu pojechać. Pretekst do prania mózgów młodzieży za publiczne pieniądze.

Cytuję:
Wcześniej uczniowie poruszali takie tematy jak „ Europo, dokąd zmierzasz?"i „Razem dla różnorodności", tym razem hasłem przewodnim była „Migracja".


Aż strach pomyśleć, co za brednie im tam w głowy wtłaczali. Za publiczne pieniądze rzecz jasna!

Cytuję:
Podczas codziennych warsztatów takich jak „Mowa Nienawiści" czy „Bezatva- razem" uczniowie poznawali siebie, dyskutowali na tematy z życia codziennego i o problemach otaczającego nas świata.


Zabrakło jednego punktu w programie wycieczki: puszczenia uczniów samopas w jednej ze stref "no-go zone" celem "razem dla różnorodności".
"Mowa nienawiści" - ukute przez lewaków pojęcie służące do zamykania ust osobom, które zachowały jeszcze resztki zdrowego rozsądku.
Dyrekcja ZSP nr 4 powinna się wstydzić, że angażuje się w ogłupianie młodzieży, tymczasem odnoszę wrażenie, że chlubią się takimi akcjami.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat