ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Malowanie rynien: kiedy i jaką farbą?

Wtorek, 22 maja 2018
Dobór odpowiedniego systemu rynnowego, a następnie właściwego rodzaju i koloru farby to kwestia bardzo ważna. Podobnie jak zdecydowanie się na właściwy typ dachu. Dzięki temu woda deszczowa nie będzie czyniła szkód na budynku. Na jaki rodzaj rynien można się zdecydować i który produkt do malowania wybrać? Odpowiedzi poniżej!
Malowanie rynien: kiedy i jaką farbą?

Rodzaje rynien dachowych

 

Popularnymi rynnami dachowymi są rynny wykonane ze stalowej ocynkowanej blachy, lub z blachy tytanowo-cynkowej. Inne rozwiązania to rynny aluminiowe, albo wykonane z wytrzymałego drewna górskiego. Do popularniejszych rozwiązań zalicza się ponadto rynny wykonane z PVC, czyli z polichlorku winylu. Na rynku dostępne są ponadto rynny miedziane, pokryte warstwą ochronną z cynku lub akrylu. Każdy z rodzajów rynien ma swoją określoną trwałość. Rynny ze stalowej ocynkowanej blachy są wytrzymałe przez 30-70 lat, z PVC około 50 lat, a miedziane ocynkowane nawet do 300 lat.

 

Sposób na kolor i ochronę rynny ocynkowanej?

 

Do zabiegów, które mają na celu dbanie o rynny, zalicza się przede wszystkim: regularne czyszczenie rynien, a także sprawdzanie ich szczelności. Oprócz tego ważną czynnością jest regularne malowanie rynien, ponieważ zapobiega to pojawianiu się ognisk rdzy.

 

Czym malować rynny ocynkowane?

 

Wybrany produkt do malowania musi zapewniać głównie wysoką odporność rynny na działanie czynników mechanicznych. Duże znaczenie ma ponadto kolor farby i to, jaki efekt dekoracyjny zagwarantuje. W przypadku zdecydowania się na farbę Nobiles Dach i Rynna mamy do wyboru szeroką bazę kolorystyczną. Proponowane są kolory takie jak: biel, brąz ceglasty, czerwony tlenkowy, wiśniowy, brąz mahoniowy, brąz czekoladowy, szary jasny, szary grafitowy, zielony mchowy, czarny.

Co ważne, w przypadku malowania tą farbą niewymagane jest zastosowanie podkładu w celu stworzenia odpowiedniej przyczepności farb nawierzchniowych. Farby Nobiles Dach i Rynna łączą w sobie właściwości podkładu, farby i emalii, a to oznacza, że można je bezpośrednio nakładać na powierzchnie ocynkowane.


Zainteresował temat?

2

4


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat