Do konkursu, którego finał odbył się w piątek, 02 lutego br., zakwalifikowało się 18 zespołów oraz 11 chórów z województwa łódzkiego. W kategorii zespoły zwyciężył Zespół Śpiewaczy Ksinzoki z Łowicza. Pozostałe nagrody otrzymali: zespół „Miriam-Lipconki” z Lipiec Reymontowskich (II miejsce) oraz zespół wokalny „Cantabile” z Opoczna (III miejsce). Wśród wyróżnionych znaleźli się: zespół wokalny „Apassionata” z Radomska, Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” z Tomaszowa Mazowieckiego i zespół wokalny Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Canto Amici” z Łasku.
W kategorii chóry jury zdecydowało się przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca: dla Chóru Miejskiego „Artis Gaudium” z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Chóru Nauczycielskiego z Łodzi. Drugie miejsce zajął Chór „Con Grazia” z Czastar, a trzecie Chór „Złota Jesień” ze Zduńskiej Woli. W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla Chóru „Echo Leśne” z Łasku i Chóru „Biała Góra” z Węglewic.
Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski zapewniał, że pomysłów na projekt jest dużo więcej, a przegląd to dopiero początek – Mamy już przygotowany program „Przystanku 60+” na rok 2018, ale jesteśmy otwarci na propozycje ze strony naszych uczestników. Jeśli pojawi się pomysł na nową aktywność, nie widzę przeszkód, aby wprowadzić ją do naszego harmonogramu.
W tym roku na seniorów czekają jeszcze przeglądy twórczości w takich kategoriach, jak: teatr, kabaret, malarstwo, taniec, fotografia i literatura. Dodatkowo Łódzki Dom Kultury zorganizuje fora oraz plenery artystyczne w parkach krajobrazowych należących do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem od samego początku sprawuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, który z podziwem przygląda się poczynaniom artystycznym seniorów z województwa łódzkiego.
(materiały: ŁDK)