metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
info ~info (Gość)31.01.2017 08:34

Może mnie ktoś doinformować czy ta rejestracja to dotyczy tylko kart startowych kupionych np. w kiosku czy jak mam umowę podpisaną z jakąś siecią to też mam rejestrować ?

40


Witek ~Witek (Gość)31.01.2017 09:05

Nie mam zamiaru podawać danych choćby dla zasady to czysta głupota z tą ustawą a wmawianie społeczeństwu ,że jak zarejestrujesz kartę będziesz bezpieczniejszy to lipa bo taki artykuł na Interii był .Jako Anglicy nie mają zamiaru tego wprowadzać a Meksyk po 3 latach się wycofał z tego bo więcej problemów było z kradzieżami telefonów a same karty były dostępne u zagranicznych operatorów.Z tego co widzę kartę można kupić działającą jest dużo ofert i skorzystam z tego lub zagraniczny starter kupię jaki to problem i tylko nasz operator straci jak i budżet i tyle dobrego z tej ustawy wyjdzie

82


mama ~mama (Gość)31.01.2017 08:27

A ja mam to gdzieś-nie rejestruję numeru- jeszcze tego brakuje żebym podawała swój pesel nie wiadomo komu.

73


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)31.01.2017 20:37

Cytuję:
Konieczność przypisania karty do klienta (obowiązkowa także m.in. we Francji) to pokłosie wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej w lipcu ubiegłego roku.


Próba uzasadnienia, że coś jest konieczne, bo obowiązuje "m. in. we Francji" to tzw. "argument z dupy". We Francji mają porejestrowane karty i stan wojenny na ulicach.
A jeśli ktoś myśli, że obowiązek rejestracji kart wyeliminuje (albo przynajmniej ograniczy) terroryzm, to jest kompletnym idiotą. Cel tej ustawy jest zupełnie inny.

71


luzik luzikranga31.01.2017 22:07

Oczywiście, główny cel tej akcji jest taki, żeby współczesna esbecja i ubecja (swoją droga, namnożyło się tego ścierwa!!!), która inwigiluje nas w skali o wiele większej niż było to za PRL-u, nie musiała ruszać zadków zza biurka. Rejestracja wszystkich telefonów pozwala im bowiem nie tylko podsłuchiwać, ale także lokalizować każdego obywatela w dowolnym czasie.

41


gość ~gość (Gość)01.02.2017 01:30

Luzik z Sulejowa karty nie rejestruje, ponieważ nie potrzebuje takowej. Używa on bowiem telefonu z czarnego ebonitu na korbkę.

01


heh ~heh (Gość)01.02.2017 07:10

A w praktyce działa to tak: idziecie zarejestrować kartę tam, gdzie dają najwięcej gigów interneta. podpisujecie i okazuje się, że związaliście się z operatorem umową :) Jeśli chcecie zrezygnować, to nie bardzo można, bo trzeba różnicę zwrócić operatorowi - taka drobna kara za zerwanie umowy. Radzę uważać...

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat