Nie starczyłoby dla wszystkich. Komu dać, a komu nie?
[b]CIEKAW JESTEM CZY PANI RADNA CZEKAŁA W KOLEJCE KILKA DNI JAK RESZTA PLEBSU ??????????????
w czynsz jest wliczona rata kredytu więc chyba się kupuje.
TBS jest firmą państwową czyli nie ma właściciela i raczej nie może zbankrutować więc jaką ma motywację do świadczenia usług na dobrym poziomie? Żadną.
A wiesz dlaczego?
Blok przy ul. Działkowej 6 stanowi własność gminy czyli miasta. TBS tylko nim zarządza i wyłonił administrację. TBS dostaje aportem od miasta działki w zamian za kilka mieszkań w wybudowanym bloku. A TBS powoli tworzy swoje zasoby mieszkaniowe do których gmina nie ma nic do powiedzenia. Czynsz 2 x wyższy niż w komunalnych.
Od miasta możesz wykupić mieszkanie komunalne na własność od TBS-u nie wykupisz dopóki nie zmieni się prawo.
Dlatego, że gmina pomimo ustawowego obowiązku wynikającego zn ustawy o ochronie praw lokatorów, nie buduje mieszkań komunalnych a brakuje socjalnych i pomieszczeń zastępczych, TBS się bogaci a ludzie biednieją płacąc wysoki czynsz.
Są i cwaniacy którzy wykupują mieszkania od developerów na własność i wynajmują inkasując co miesiąc po kilkaset złotych odstępnego oprócz pozostałych opłat które ponosi fikcyjny najemca.
Co ty "thinker" za bzdury wypisujesz. jak nie wiesz to nie rób ludziom wody z mózgu. TBS nie jest żadną państwową firmą. Jest to spółka z ograniczona odpowiedzialnością z (Sp. z o.o.) ze stuprocentowym udziałem gminy czyli miasta co oznacza, że te mieszkania które z pieniędzy wpłaconych przez przyszłych najemców oraz z kredytu nie są własnością gminy. W 1995 r Sejm uchwalił ustawę o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego i uruchomiono Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, wspierający budownictwo TBS. Są to mieszkania przeznaczone wyłącznie na wynajem. TBS zaciąga Krajowego Funduszu Mieszkaniowego kredyt do 70% kosztów inwestycji a od 2004 r pozostałą kwotę inwestycji zapewnia ze środków własnych i poprzez partycypacje bezpośrednie przyszłych lokatorów którzy zanim cokolwiek się zacznie muszą zapisać się na listę i wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. To mieszkanie jak umrzesz rodzina traci a TBS zwraca wkład który wniósł zmarły najemca. Nie tylko, że nie dziedziczysz tytułu prawnego po zmarłym najemcy nawet gdy z nim mieszkasz, ale również nie za życia zapisać komuś ani podarować aktem darowizny poza wkładem jaki wniosłeś za życia. Mało tego, kredyt który zaciągnął TBS ty też spłacasz w comiesięcznym czynszu tylko że po spłaceniu TBS ma kilka procent odpisane a ty nie masz z tego nic. Gdyby miasto budowało swoje mieszkania komunalne byłoby i taniej i nie byłoby tej sytuacji, że ludzie mieszkają w prywatnych kamienicach w o wiele gorszych warunkach a nawet bardzo złych a płacą tyle i więcej co najemcy w blokach komunalnych np. na Os. Wyzwolenia, Mieszka I, czy Piastowskiej, Jagielońskiej i innych.
A tu link warto poczytać komentarze dotyczące mieszkań w TBS-ach.
Sorry za info bez linku. Tu wkleiłem.
http://tbs24.pl/artykuly/502-wykup-mieszkan-nieoplacalny.html
jak najbardziej mieszkania w TBS nie opłaca się najmować, ale co ma zrobić rodzina, która zwyczajnie nie ma zdolności kredytowej na zakup developerskiego? lepiej wynajmować za 1500 - 1800, gdzie taka cena dochodzi w tej części miasta? gdzie właściciel niemile patrzy na pojawiające się dzieci, psy i inne zwierzęta o zmianie mebli nie mówiąc?
Od 800 w górę w tej części miasta . Trzy pokoje można już za 1000 zł wynająć w pełni umeblowane - pralka, lodówka już od 1200 w górą za trzy pokoje . Tylko do wynajęcia trzeba szukać przed bumem studentów czyli na wiosnę.
A jak ktoś dysponuje kwotą 60 tyś - bo tyle trzeba wpłacić TBS-owi to naprawdę się to nie opłaca. I potem ten piekielnie wysoki czynsz.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!