metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Widziałem ~Widziałem (Gość)18.09.2013 21:23

Widziałem wystawę i przekartkowałem książkę. Bardzo dobre i ciekawe wydawnictwo i wystawa. Jestem ciekaw czy oprócz I części o malarzu Makowskim i obecnie o Gnypie będą dłuższą serią o artystach piotrkowskich - plastykach, grafikach, rzeźbiarzach, malarzach, fotografach; jakie będą opisane postacie, czy żyjący artyści w tej serii będą również opisani? Drugie pytanie to dlaczego oba wydawnictwa nie są w serii miejskiej "800 lat Piotrkowa"???? Moim zdaniem powinny być, podobnie jak "100 lat lotniska w Piotrkowie". Czyżby miasto nie było zainteresowane popularyzowaniem historii naszego Piotrkowa? Wszystko to barrrdzoooo dziwne.

00


Czy będą ~Czy będą (Gość)21.09.2013 18:29

Czy będą wydawnictwa o takich artystach piotrkowskich jak: Panie - Gletkier (zresztą bardzo nieładnie wywalonej ze stanowiska dyr.Biura Wystaw Artystycznych, już nie bardzo pamiętam czy przez obecnego czy poprzedniego Prezydenta P.T.), Ciszewska-Bombska, Milewska, Kiełkiewicz; Panowie - Marweg, Żerek, Hoffman, Korczak-Ziółkowski, Gajda, Brylski, bracia Haładajowie,..... Jacy jeszcze są lub byli artyści na piotrkowskim 'rynku sztuki' warci wydawnictw z biogtafiami i reprodukcjami ich dzieł.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat