W prywatnej firmie tak. Jak chcesz mieć tajne to nie do urzędu. Zawsze można spytać, wójta, burmistrza, prezydenta ile gmina wydaje np. na utrzymanie pana X czy pani Y w urzędzie. Lista płac ok tu się zgodzę tajna, ale umowa i warunki zawartej umowy już nie. Wynagrodzenie zasadnicze, dodatki, premie i nagrody pracowników samorządowych są informacją jawną – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach i inne też. Naprawdę możemy pytać bo kto pyta nie błądzi.
I znowu luzik bzdury piszesz i mącisz ludziom w głowach po swojemu. Pracownik w miejscu pracy nie jest osobą anonimową pozbawioną imienia, nazwiska i stanowiska służbowego i obojętnie czy to w urzędzie czy innej firmie. Jak dajesz np. swoje dziecko do szkoły to się pytasz jak się ta pani nazywa, czego uczy i jaką skończyła np. uczelnię,bo masz do tego prawo, a do tego takie informacje znajdziesz już często na stronach internetowych wielu szkół. Urzędnik jednak to już dla ciebie anonim. Luzik daj se luz.
...tuś, o czym ty pitolisz? Nie myl jawności, która sprzyja uczciwości i gospodarności ze zwykłym pieniactwem albo i chamstwem.
Jeśli dalej chcesz buntować, to pomyśl ile radości sprawi ludziom parę pikantnych szczegółów z waszych działań, kiedy zacznie się o nich mówić głośno i pokazywać papiery.
Nie mąć ze swoimi harcerzykami, tyko ucz się i kombinuj jak działać skutecznie i z poszanowaniem prawa. Bo póki co już dziś można wskazać przynajmniej 3 fajne naruszenia podpadające pod paragrafy.
I wyobraź sobie chama, który każdego dnia będzie przychodził do urzędu po pięć razy tylko po to, żeby zapytać cię o twoje diety oraz inne obrywki z urzędu (i nie tylko}.
I tobie, i luzikowi, i innym proponuję wiadro wody na rozpalone głowy i trochę zdrowego wysiłku. Na rzecz Sulejowa, oczywiście.
właśnie prosimy o wykaz osób i kwalifikacje i co kto robi bo mnie kew zalewa gdy widze tych nierobów mogę liczyc na to czy oczywiscie jak grochem o sciane?
tak wszystko w tej gminie po cichu nic nie wiadomo a zbieznosc nazwisk jest pzypadkowa z ludzi de**li robicie czy z siebie?
Audyt – systematyczna i niezależna ocena danej organizacji, systemu, procesu, projektu lub produktu. Przedmiot audytu jest badany na zgodność z określonym punktem odniesienia – listą kontrolną, przepisami prawa, normami, standardami lub przepisami wewnętrznymi danej organizacji (polityki, procedury).
Celem audytu jest określenie poziomu zgodności z normą audytową oraz wskazanie możliwych niezgodności, stanowiących prawne, finansowe lub inne ryzyko dla przedmiotu badania.
Zespół audytowy nie polega jedynie na oświadczeniach audytowanego podmiotu i jest obowiązany uzyskać od jego przedstawicieli konkretne, materialne dowody świadczące o spełnieniu lub niespełnieniu określonych wymagań audytowych. Stopień szczegółowości i sposób potwierdzenia autentyczności dowodów jest określany w wytycznych audytowych specyficznych dla danej branży.
W przypadku badania procesów lub organizacji o bardzo dużej skali powszechnie stosuje się metody statystyczne, dobierając z całej badanej populacji reprezentatywną próbę.
Audyt ocenia także procedury kontrolne celem stwierdzenia, czy przedmiot audytu także w przyszłości będzie odpowiadał uzgodnionym do stosowania wymaganiom. Oprócz oceny wskazuje także zalecenia zmian w procedurach, w tym sprawdzających oraz w politykach.
Audyt to ocena zgodności teraz i w przeszłości.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!