metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
xx ~xx (Gość)17.01.2014 08:12

Jestem za. To na kogo głosować?

00


klet ~klet (Gość)17.01.2014 08:14

Joński zatem jest z województwa łódzkiego. Co zatem tu robi :-)?

00


gość 21 ~gość 21 (Gość)17.01.2014 08:39

Jestem za ,byl to błąd ze zmiana na 16 wojojewództw i winni tej zmiany powinni za to odpowiedzieć,przez to tylko zwiekszyla sie biurokracja tworząc powiaty i dodatkowe koszty

00


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)17.01.2014 08:56

Każdy z nas czuje sentyment za województwem piotrkowskim.
Niemniej - jest to zupełnie nierealne.
Po pierwsze - nikt nie wyda na to aż tak wielkiej kwoty, a zmiana ustroju admin. wiązałaby się z olbrzymimi nakładami.
Po drugie - w Polsce przyjęto ideę dużych, silnych regionów. Zaczął się kolejny budżet unijny - całe finansowanie jest dostosowane do obecnych regionów. Nikt nie zmieni reguł w trakcie gry.
SLD chce coś ugrać w miastach wielkości Piotrkowa. Życzę im jak najlepiej, ale - patrząc na sondaże - nie zbiorą więcej niż 15%. Innymi słowy - nawet gdyby chcieli, nie zmienią podziału.

00


stop ~stop (Gość)17.01.2014 09:45

czysty populizm i granie pod publikę. przecież powrót do starych województw oznaczałby pożegnanie się z funduszami UE na najbliższe 7 lat. a wzrostu gospodarczego nie buduje się przez tworzenie w małych miastach urzędów wojewódzkich i innej administracji.

00


Ja 40 ~Ja 40 (Gość)17.01.2014 09:45

Jestem za województwem piotrkowskim to daje nam duże możliwości brawo SLD

00


mol molranga17.01.2014 09:56

Nowe pokolenie SLD, być może znowu jakaś miss jest umieszczona na zdjęciu:) http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/Begowski.jpg
Proszę pozdrowić I sekretarza KM PZPR w Piotrkowie, towarzysza Jerzego Ostrowskiego.

00


? ~? (Gość)17.01.2014 10:48

Cytuję:
Co z powiatami? W kwestii ich ewentualnej likwidacji SLD nie zajął jeszcze ostatecznego stanowiska


A co z SLD? W kwestii swojej ewentualnej likwidacji SLD nie zajął jeszcze ostatecznego stanowiska.
Co do liczby województw, to czysty populizm i gra wyborcza. Któż by nie chciał, aby Piotrków był miastem wojewódzkim? Ja tak. Ba, nawet stolicą Polski mógłby zostać! Tylko od pewnych decyzji nie ma powrotu... Zresztą niech panowie lewicowcy wytłumaczą, jak ograniczą koszty rozbuchanej do granic możliwości administracji, tworząc kolejne 33 województwa? Kolejne województwa to kolejne urzędy wojewódzkie, sejmiki, sądy, inne urzędy...
Jak widać, to kolejne omamianie społeczeństwa, tym razem małomiasteczkowego, gdzie sympatie lewicowe są jeszcze dość duże, szczególnie wśród starszych.

00


? ~? (Gość)17.01.2014 11:06

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce powrotu do tego, co było
Dlaczego mnie to nie dziwi ?
Rządzili po reformie i nie zmienili podziału administracyjnego, bo wtedy sami stołki rozdawali i wystarczyło dla swoich. Po następnych wyborach liczą na koalicję z po Jako słabszy koalicjant nie będą mogli dostać tylu etatów ile by chcieli. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji ? Odpowiedź jest prosta zwiększyć liczbę etatów.
Jeśli to wszystkie pomysły, to z Bogiem ;)

00


Lesina23 Lesina23ranga17.01.2014 11:52

W sumei fajny pomysł jesli powstanie więcej województw to będzie jakieś 50-80tys miejsc pracy w urzedach super ale ciekawe czy nasza gospodarka to podźwignie bo już ze 100tys ludzi ma problem i nie ma z czego im pensji dawać :d
SLD niech przestanie bredzić a weźmie się do roboty bo komuna już nie wróci !!

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat