metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
mis ~mis (Gość)15.08.2015 10:55

Piłsudski to akurat żadnych zasług nie miał.

114


sklave sklaveranga15.08.2015 11:14

Czy dziś jest możliwy taki cud? Wtedy bolszewicy nam zagrażali dziś solidaruchy kraj opanowały. Dla jednych był to cud dla innych tragedia. Mój dziadek gdy musiał bronić Warszawy to dziedzic dał mu podwodę, nowe odzienie. Na każdej stacji gdzie przejeżdżał pociąg stali wielmożowie i orkiestra grała. Poczęstunkom, przemówieniom nie było końca. Fajnie no nie. Natomiast kiedy wracał, już pieszo do domu po odparciu bolszewików i kiedy poprosił o łyżkę wodę psami był szczuty. Taka to była i jest wdzięczność wielmożnych panów.
Kiedyś uciekaliśmy przed zaborcami dziś uciekamy przed wolnością ofiarowaną nam przez solidaruchów, rządem który podobno jest wybierany przez ten uciekający naród.
Historia lubi sobie zadrwić i całkiem nieoczekiwanie koło zatoczyć i do starego zawrócić.
Dziadek mój szedł na Warszawę by bolszewika bić. Ojciec mój Szkopa gnał i komunę zakładał po to bym ja ją za lat parędziesiąt obalił. Czy dziś synowie moi swe zadanie pokoleniowe spełnią i czy pójdą jak ich pradziad na bolszewika, solidarucha obalić?
Foto na http://sklave.manifo.com/galeria

51


tutaj tutajranga15.08.2015 11:20

Piłsudski to był bardzo dobry dyktator i należy Mu się szacunek. Ale dzisiaj są moje imieniny i tak oto Piłsudski jest na drugim planie.

31


gość21 ~gość21 (Gość)15.08.2015 10:52

Jedni walczyli o wolność a PO pos kierownictwem Tuska rozdał wzzystko zydom i wyprzedał wszystko co sie dało w tym kraju wiec jest nauka na wszystko po co sie bić i oddawac zycie za zdrajców tak jak w 39 roku panowie z rodzinami uciekli za granice a biedny naród niech sie broni sam.Analizujac historie napewno za broń bym nie chwycił bo niby dlaczego i niech bronia kraju ci co do ruiny go doprowadzili bo ja obowiązku nie mam żadnego .Co mi ten kraj dał zmarnowane zycie i było po stanie wojennym wyjechac z kraju to przynajmniej zył bym jak normalny człowiek a tak dzieci nie maja tu przyszłosci i skończą studia niech wyjeżdżaja na stałe by godnie żyć bo jak narazie po wejsciu do UE jestesmy niewolnikami we własnym kraju pracujac za grosze i o to właśnie Niemcom chodziło po co maja najeżdżać skoro sprzedajne rzady same wykończą kraj na polecenie Brukseli i berlina

112


mol molranga15.08.2015 11:38

Zwycięstwo nie nad Bolszewikami tylko nad Rosjanami, nazywajmy rzeczy po imieniu.

74


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.08.2015 22:11

Cytuję:
Polacy uratowali bowiem Europę przed bolszewizmem.


A gdy już odparli bolszewizm, przeżyli hitleryzm i komunizm, to zamiast zmądrzeć, zakwitli debilizmem i wpieprzyli się w eurosocjalizm.
A ci, których Polacy uratowali przed bolszewizmem, dziś niszczą Europę ciapatyzmem.
Czy lewak ze wschodu, czy lewak z zachodu - nadal jest to tylko lewak.

61


miara ~miara (Gość)15.08.2015 23:15

Z wolności, niektórym się już d... z głową myli.

21


Z Rosją Sowiecką ~Z Rosją Sowiecką (Gość)16.08.2015 17:01

Z Rosją Sowiecką i jej imperializmem jest problem. Występował tam i nadal występuje rosyjski nacjonalizm i Szowinizm Wielkoruski, a z drugiej strony jest to państwo największe obszarowo i obejmuje około 130 narodów i ludów, co wiązało się z jednoczeniem tych narodów i plemion z władcą i Carskim Imperatorem, a po Rewolucji 1917, aby je zjednoczyć w uległy motłoch narzucano komunizm jako internacjonalisytczne "dobro" dla wsiech. Rosjanie musieli być czy za cara, czy za Pierwszego Sekretarza Komunistycznej Partii ZSRR na pierwszym miejscu, jako najlepszy, najmądrzejszy i przewodni naród w tym mieszanym narodowo, kulturowo, religijnie i językowo społeczeństwie. Nie bardzo im się to udawało, szczególnie w republikach i wśród ludów azjatyckich i muzułmańskich. Obecnie komunizm kwitnie w Europie, najbardziej w jej zachodniej części. Tym razem przyjął on odmienną od bolszewickiej, stalinowskiej i radzieckiej formę; FORMĘ KOMUNIZMU KULTUROWEGO i OBYCZAJOWEGO. Przejawia się ona w ataku na rodzinę, na przyzwolenie zboczonej wersji pojmowania płci i małżeństwa, na zabijanie poczętych ludzi żyjących w łonach własnych matek nazwane tak ładnie i łagodnie - aborcją, podobnie jak likwidowanie ludzi ciężko chorych, kalekich i starych, niedołężnych nazwano eutanazją, in vitro i gmeranie w genach, ustawy nieby przeciw przemocy w rodzinie itd. itp. Komunizm jak zauważył profesor Wolniewicz cały czas mutuje czyli zmienia swoje formy niewolenia ludzi, demoralizowania ludzkich sumień i umysłów. Co się nie udało w 1920 roku bardzo dobrze udaje się obecnie i to za przyzwoleniem większości ludzi, uważających się za mądrych i myślących. MELS wiecznie żywy!!!

00


Handsome Handsomeranga16.08.2015 18:10

To nie Polacy uratowali Europę,to Kepasaa z Rybolem.

11


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)16.08.2015 20:37

Cytuję:
Zasługi spadły na Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, ale duży udział w wielkim zwycięstwie mieli też polscy i francuscy dowódcy tacy jak Rozwadowski czy Sikorski.


http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/rocznica_jednej_z_najwazniejszych_bitew/2695

01


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat