paulinka 3 maj sie jesteśmy z tb..! a takich kierowców zza kraty
[Po pierwsze nigdzie nie jest napisane że kierowca był pijany. Po drugie dziecko powinno iść lewą stroną ulicy i mieć odblask.]
No jasnee..po pierwsze ty napewno masz odblask nawet jak idziesz zrobic ku..pe :) :/ po drugie ona nie szła ULICĄ po trzecie jak sie jest trzeźwym to raczej sie nie wjeżdza w LUDZI.. :/ a po czwarte jak tak bardzo tego kogoś bronisz to moze go znasz??:):)
Nie szła chodnikiem, tylko poboczem, więc powinna iść lewą stroną jezdni, właśnie dlatego, żeby zauważyć i w porę zareagować na samochód, którego kierowca straci nad nim panowanie np. w wyniku poślizgu czy pęknięcia opony. A w tym przypadku go nie widziała - samochód wjechał jej na plecy.
Wiesz co, tylko jest mały problem, tam nie ma chodnika, ale to nieważne bo fakt jest taki, ze nie szła ulicą tylko poboczem (jak sam zdążyłeś zauważyć). Nie była uczestnikiem ruchu. Zgodzę się, są różne sytuacje na drodze, mogła mu pęknąć opona czy wpaść w poślizg, mógł nawet dachować, wpaść w rów,wylecieć w powietrze i wszystko inne co da się wymyślić . Tylko w takiej sytuacji normalna osoba zatrzymuje się, która nie ma nic na sumieniu i wzywa pogotowie, policję a nie spier..brzydko mówiąc. Niestety narobił np. 'koleś' w gacie i uciekł. skoro twierdzisz ze nie musiał być wcale pijany,podbity, uchlany, naćpany to może wyjaśnisz mi to dlaczego uciekł, nie udzielił pomocy albo nie wezwał jej. :/. a i nie bardzo wjechał jej na plecy tylko uderzył w bok.
Była. Mówi o tym Ustawa Prawo o ruchu drogowym, Rozdział 2 "Ruch pieszych": http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,Dzial,II,-,Ruch,drogowy,1.html#rozdzial2[cytat]Art. 11.
1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
5. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.
A gdzie niby tak stwierdziłem?
A z tymi plecami chodziło mi o to, że uderzył ją od tyłu, a ona go nawet nie widziała, więc nie mogła zareagować.
Ty odpowiadasz na wszystkie pytania i ciągle czepiasz się tej strony a nie odpowiadasz na jedno, które jest tu najważniejsze i zadałam ci je kilka razy. Może i szła złą strona ale skoro już kierowca z RÓŻNYCH przyczyn zjechał na pobocze (na które nie powinien ) i potrącił dziewczynę to jego obowiązkiem było udzielenie pomocy lub wezwanie jej, co tego nie zrobił..
" art. 162
§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
art. 160
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. "
http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,Dzial,II,-,Ruch,drogowy,1.html#rozdzial5
Kodeks drogowy : Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
Art. 44.
1. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:
1. zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2. przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku;
3. niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;
4. podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.
2. Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto:
1. udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać pogotowie ratunkowe i Policję;
2. nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku;
3. pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie pogotowia lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce.
Jak już wcześniej stwierdziłam osoba, która nie ma nic na sumieniu tzn nieumyślnie spowodowała wypadek ,była trzeźwa i świadoma tego co sie dzieje tylko np straciła panowanie nad samochodem zatrzymuje sie i pomaga. Najwidoczniej ty tego nie rozumiesz :/ i lepiej znajdź inny argument obrony tego "kogoś" bo chyba więcej ludzi wolałoby iść złą stroną ulicy niż narazić kogoś na śmierć lub zostawić na mrozie i uciec.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!