metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
kris krisranga26.06.2009 23:11

"parkowy" napisał(a):
a czemu niby?


A temu, że obora była małą ironią z mojej strony.
Powiedzcie mi, czemu w Tym "czarnogrodzie" ludzie są tacy ograniczeni? Wszystko oprotestują i wszystko im się nie podoba, bo po co?
To po co walczyliście o tą całą demokrację? Skoro, ciągle wam coś nie pasuje? Tu kawiarnia, tam galeria handlowa, a jeszcze gdzie indziej boisko sportowe.
To co mają budować? Pomniki? Kościoły?
Niestety Piotrków staje się miastem zacofanym.
Może ja czegoś nie rozumiem, nie żyłem w czasach komuny - wtedy też wam się wszystko nie podobało, czy dopiero teraz?
Ludzie, ogarnijcie się.

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)26.06.2009 23:51

"kris" napisał(a):
To po co walczyliście o tą całą demokrację?


Tobie także polecam lekturę słownika (a i przeczytanie Konstytucji nie zawadzi).
Rezczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawa. Znaczy to, że rządy sprawuje się w imieniu i w interesie obywateli. A rządzący pochodzą z wyboru. Tak więc wola wyborców jest źródłem ich władzy, a wszelkie działania powinny tę wolę uwzględniać. Jeśli jacyś obywatele sobie w tym danym miejscu czegoś nie życzą, to DEMOKRATYCZNA władza nie powinna tego wbrew ich woli realizować. Po to została wybrana. A jeżeli są ważne powody, powinna podjąć z obywatelami rozmowę. Może próbować ich przekonać - choć raczej chodzi o UZYSKANIE ICH ZGODY.
Wybacz, ale właśnie niezrozumienie tych prostych zależności można nazywać "ograniczeniem" lub "zacofaniem".
A co budować?? Owszem: kawiarnie, pomniki, boiska, kościoły, centra handlowe, schroniska dla zwierząt - wszystko to, co miastu i obywatelom potrzebne. Ale planowo, z sensem, i bez konfliktów. A kto tego nie umie pogodzić - ten się na prezydenta, radnego, posła nie nadaje. Bo na tym polega, niestety zadanie polityka w demokracji - na sztuce kompromisu i rozwiązywaniu konfliktów.
Brak dialogu władzy ze społeczeństwem był jednym z poważniejszych "grzechów" komuny. (Jak widzisz, do lektury obowiązkowej doszedł Ci podręcznik historii - więc siadaj chłopcze do książek...)

00


demokles ~demokles (Gość)27.06.2009 01:37

Ludzie o kibel i kawiarnie taka zadyma ,olać to.Jesteście z tego miasta?Odrobina szaconku,prosze.

00


maddox ~maddox (Gość)27.06.2009 12:23

@Bartosiak:

Cytuję:
Tak więc wola wyborców jest źródłem ich władzy, a wszelkie działania powinny tę wolę uwzględniać. Jeśli jacyś obywatele sobie w tym danym miejscu czegoś nie życzą, to DEMOKRATYCZNA władza nie powinna tego wbrew ich woli realizować.


Nie masz rację, na demokrację często mówi się rządy większości bo tak właśnie działa demokracja. Jeśli większość ludzi chce kawiarni w parku (a założę się, że większość mieszkańców Piotrkowa jednak by ją chciało, tak samo jak większość mieszkańców Piotrkowa cieszy się z powstającego Focusa) to taka kawiarnia powinna tam powstać. A u nas tą demokrację doprowadza się do absurdu, gdzie każda nawet najmniejsza grupa ludzi może zablokować ważne decyzje czy inwestycje.

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)27.06.2009 13:08

"maddox" napisał(a):
na demokrację często mówi się rządy większości


poruszyłeś problem najczęstrzego problemu w pojmowaniu demokracji. Aby przyjąć kryterium większości należy najpierw ustalić grupę mająca głos. To nie zawsze jest możliwe. W ten sposób np. mogli byśmy przegłosować zaoranie Parku Łazienkowskiego w Warszawie głosami mieszkańców innych miast (z czystej sympatii do stolicy by się znaleźli!). Absurdalne, prawda??
W sprawach tak konkretnych, największe znaczenie ma głos najbardziej zaiteresowanych. I tak przebiega to w procesie planowania: na temat planów ogólnych wypowiadają się mieszkańcy miasta, na temat planu miejscowego - mieszkańcy rozpatrywanego terenu.
W przypadku tej kawiarenki - według prawa (ustawa o planowaniu przestrzennym i prawo budowlane) sąsiedzi są stronami w sprawie.
Właśnie nie uwzględnianie ich zdania jest niedopuszczalne w dla demokratyucznej i praworządnej władzy.
Piszesz, że mieszkańcy Piotrkowa chcieli by tam była kawiarnia. O ile pamiętam, protest spowodowała informacja o tym, że urząd dał inwestorowi prawo do planowania dużo większego obiektu. Tak więc, dopiero reakcja społeczna (protest, i zaskarżenie decyzji) ZAPOBIEGŁO INWESTYCJI NIEZGODNEJ Z PIERWOTNĄ UMOWĄ. I to jest triumf demokracji!
A niestety sygnałem niepokojącym jest fakt, że bez tego protestu znów mogła być sytuacja porównywalna do sprawy byłego stadionu - umowa sobie, realizacja sobie, szkoda dla miasta i mieszkańców.

00


parkowy ~parkowy (Gość)27.06.2009 13:14

do maddoxa: Na pewno nie większość ludzi chce (jak napisałeś), kawiarni w Parku Poniatowskiego nad istniejącą toaletą miejską. Park jak sama nazwa wskazuje jest miejscem wypoczynku a nie punktem gastronomicznym z dyskoteką i miejsce do postawienia obory.
Park Miejski im. Józefa Poniatowskiego, należy do najbardziej uroczych miejsc w Piotrkowie. Kilka lat temu zdobył drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace z zakresu ochrony zabytkowych założeń ogrodowych. Park powstał w 1916 roku; po kilku latach wykonano w jego centralnej części malowniczy staw. Obecnie z jego "serca" tryska strumień fontanny. Park podzielony jest na tzw. "Gabinety Roślinne" - czyli miejsca obsadzone określonym gatunkiem zieleni i posiada cechy włoskich i francuskich ogrodów geometrycznych. Odpowiednio wypielęgnowane drzewa i krzewy stanowią o uroku tego miejsca. Aleje parku obsadzone są lipami, poza alejkami wyraźnie widoczne są żywopłoty grabowe oddzielające gabinety z głogu. Posiada najwięcej lip, kasztanowców oraz dębów. Duże główne aleje biegnące z południa na północ obsadzone są lipami, poprzeczne drogi - głównie dębami, klonami i kasztanowcami. Niektóre partie zamknięte są świerkowym żywopłotem. Po zachodniej stronie parku usytuowane są gabinety obsadzone głogiem, cisem, żywotnikiem oraz brzozami. Rosnące na terenie parku graby zwyczajne tworzą formy przestrzenne - szpalery. Nie będę komentował ironicznej sugestii „krisa” aby w tym parku budować obory. W 1986 r. piotrkowski park im. księcia Józefa Poniatowskiego wpisany został do rejestru zabytków.

00


Margerytka ~Margerytka (Gość)27.06.2009 14:42

"maddox" napisał(a):
Nie masz rację, na demokrację często mówi się rządy większości bo tak właśnie działa demokracja. Jeśli większość ludzi chce kawiarni w parku (a założę się, że większość mieszkańców Piotrkowa jednak by ją chciało, tak samo jak większość mieszkańców Piotrkowa cieszy się z powstającego Focusa) to taka kawiarnia powinna tam powstać. A u nas tą demokrację doprowadza się do absurdu, gdzie każda nawet najmniejsza grupa ludzi może zablokować ważne decyzje czy inwestycje.


Bezwzględne egzekwowanie woli większości to nie jest demokracja lecz bolszewizm (z ros. "bolsze" - "więcej"). Współczesne standardy demokracji kładą nacisk na OCHRONĘ PRAW MNIEJSZOŚCI. A jeżeli tę mniejszość stanowią ludzie, którym sąsiedztwo pogorszy standard życia, to jest dla mnie oczywiste, że należy wziąć pod uwagę ich zdanie.

00


Margerytka ~Margerytka (Gość)27.06.2009 14:45

"" napisał(a):
Co do sumienia tegoż przedsiębiorcy to jest już Jego sprawa.


Nie mam zamieru roztrząsać niczyjego sumienia - wydawało mi się że znaczek ;-) z przymrużonym oczkiem wystarczy jako oznaczenie żartu.
Chodziło mi o to, że jego rzeczywiste intencje nie musiały być zgodne z deklaracjami.

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)27.06.2009 16:17

parkowy: Regulamin Forum nie określa czasu, w którym MUSI zostać zatwierdzony komentarz, Zatwierdzanie komentarzy może trwać kilka godzin. Nie chcesz czekać to się ZALOGUJ. Przypominam, ze pisanie w jednym wątku pod różnymi nickami jest zabronione. Ta zasada jest przyjęta ZWYCZAJOWO.
Uwagi prosimy kierować pod adres kontakt@epiotrkow.pl. Umieszczanie ich w poszczególnych wątkach jest traktowane jako zaśmiecanie dyskusji,

00


ciekawy ~ciekawy (Gość)27.06.2009 19:47

"epiotrkow" napisał(a):
parkowy: Regulamin Forum nie określa czasu, w którym MUSI zostać zatwierdzony komentarz, Zatwierdzanie komentarzy może trwać kilka godzin.


Od kogo i od czego zależy długość oczekiwania na zatwierdzane komentarza niezalogowanego forumowicza na tym portalu?
Obserwuję, że wielu którzy byli wcześniej zalogowani, nagle wyparowali. Najbezpieczniej anonimowo, bo można komuś dołożyć zza węgła, a samemu pozostawać bezkarnym. Oto wam przecież chyba nie chodzi?

Moderator: Czas oczekiwania na zatwierdzenie komentarzy jest uwarunkowany obecnością moderatora przy komputerze. Nie jesteśmy w stanie siedzieć 24h i zatwierdzać komentarze.
Druga sprawa - a czemu to zarejestrowany nie może być anonimowy?
Zakładając konto nie podajesz swoich danych osobowych, adresu czy numeru. Jedyne co musisz podać to aktualny adres email, który służy do aktywacji konta.
Bez różnicy czy ZALOGOWANY czy też NIE - tak czy siak, każdy komentarz w bazie zawiera IP po którym można dojść kto komentuje.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat