[/cytat]Wojska Polskiego, Wolborskiej i Curie-Skłodowskiej.[cytat]A nie Skłodowskiej-Curie przypadkiem?
porypało ich dwa ronda na jednej ulicy?Przecież jest mało miejsca na rondo na skrzyżowaniu ulicy wojska polskiego - wolborska - Curii Skłodowskiej.Trzeba będzie uważać na chodnikach przy tym rondzie,gdyz samochody beda wjezdzac na chodnik.
Znowu jakieś kolejne raty przyjdzie płacić?!
Ale może i podziękować trzeba, że nie każą całej kwoty zapłacić od razu. Rozkładane ronda rozłożą na raty. Dobrze brzmi.
****
Nie rozumiem tych wszystkich drwin. Operacja rozłożenia na rondzie rozkładanego ronda w swej komplikacji technologicznej dorównuje niemal operacji wprowadzenia na orbitę kolejnego wahadłowca z Przylądka Canaveral.
O tych beretkach pisano już wcześniej. Wynika z tego, że zostały kupione wcześniej a później zaczęto się zastanawiać co z nimi zrobić. Czyli zakup nie był podyktowany potrzebą bo wtedy nie byłoby tych dywagacji co z tym zrobić. Stąd pytanie: dlaczego kupiono te beretki chociaż nie wiedziano po co?
Co do nazwy ulicy "Skłodowskiej-Curie" jak jest w systemie informacji przestrzennej miasta ( na mapie interaktywnej jest tylko "Skłodowskiej" http://www.intermapa.pl/mapa.php?kod2=59_30349 )to jest ciekawa sprawa bo w wykazie dróg krajowych w ciągu drogi 91 jest "Curie-Skłodowskiej" http://www.mzdik.piotrkow.pl/DROGI%20PUBLICZNE.pdf
Dlaczego? Ponieważ większość działań MZDiK robiona jest na hura, bez żadnych planów i logiki. Parę przykładów: do dziś, czyli do 20.10.2010 nie odnowiono oznakowania poziomego na ul. Roosevelta i Wojska Polskiego między al. Armii Krajowej a Kostromską, co więcej w niemal rok po otwarciu marketu "Piotr i Paweł" nie wykonano oznakowania poziomego na pasie włączeniowym i wyłączeniowym spod tego sklepu w ul. Wojska Polskiego.
MZDiK ma za to środki, które marnuje na takie kretynizmy, jak np. namalowanie nie wiedzieć czemu służącej powierzchni wyłączonej z ruchu na ul. Próchnika na wysokości posesji 38 i dodatkowe, niezgodne z przepisami i stwarzające zagrożenie zabezpieczenie tej powierzchni zaporami drogowymi:
Co gorsza, rozwiązania te utrudniają pracę piotrkowskim przedsiębiorcom:
http://mzdik.piotrkow.pl/kbd/protokol910.pdf
Jak widać, członkowie tej komicji nie znają obowiązujących przepisów - takiego zastosowania ww. zapór nie przewiduje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 220 poz. 2181) - załącznik 4.7. Aktywne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli zapory te są ustawione nielegalnie!
Nie wiem jaki cel przyświecał osobie decydującej o postawieniu tych barier, ale na pewno nie bezpieczeństwo ruchu drogowego - patrz załączone zdjęcie. Takie ustawienie barier powoduje zagrożenie dla pojazdów, np. omijających pieszego, który wtargnął na jezdnię.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!