metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
klet ~klet (Gość)22.01.2009 16:06

motyl mnie raczej chodzi o to by właśnie na takich mniej rentownych liniach zachować dotując przejazdy MZK, a prywaciarze niech się biją na dochodowych liniach (wszakże konkurencja). A miasto niech dodatkowo przeznacza tak jak teraz pieniądze na ulgi emerytów, młodzieży i inne jakie tam ma.
Natomiast, jeśli prywatna firma będzie chciała zarabiać wiadomo, że musi zasuwać.
Z zwolnieniami masowymi zgoda w końcu kasa i tak przepada nie wiadomo na co.
W biurze każdy cwany 8h, kawa, pączuś i laba.
MANiek nie nie jesteśmy w punkcie wyjścia po prostu "ograniczeni prospołecznym myśleniem" urzędnicy zamiast używać mózgu używają właśnie czego w swojej nie pracy.
Każdy problem można rozwiązać ale trzeba chcieć, a nie CENZURA, że się nie da. "Góra" lubi jak się łapka od kasy klei.

00


JA ~JA (Gość)22.01.2009 18:32

Cytuję:
Używane 10 letni MAN kosztuje około 200 tys. nowoczesne autobusy prosto z fabryki nie mniej niż 500 tys. a realnie około 1 mln prawdopodobnie

wystarczy zobaczyc na http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T555113 nie orientuje sie tylko co do rocznika piotrkowskich emzetek ale ceny podane przez madoxa to chyba jakies kosmiczne sa ;) fakt jest faktem ze co miesiac przynajmniej dwa nowe autobusy uciekaja emzetka, bo tyle by mogly zarobic gdyby nie bylo minibusow. W innych miastach jezdza nowe autobusy i wszyscy sa zadowoleni, a u nas w niedziele w sobote dostac sie gdzies to jest koszmar bo nic nie jezdzi, zaraz ludzie zaczna pisac ile to osob straci prace, mysle ze nie bo wtedy emzetki beda potrzebowaly ludzi do obslugi lini, a tak wiekszosc minibusiarzy jezdzi na czarno itd.

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)22.01.2009 19:41

Ja: Ale Ci sie udało z tym linkiem - ten autobus od lutego 2006 do lutego 2008 jeździł w naszym MZK - był wypożyczony i został zwrócony właścicielowi. W podanej przez Ciebie aukcji jest 17-letni autobus za prawie 40.000 zł, 10-letnie kosztują około 200 tys. zł za sztukę.
A wiek autobusów naszego MZK można znaleźć na trochę nieaktualnej stronie: http://www.mzk.piotrkow.pl/index.php?option=content&task=view&id=56&Itemid=76 - widać, że zdecydowana większość MAN-ów NL202 to roczniki 1990-1992, najmłodszy pochodzi z 1994 roku.

00


maddox ~maddox (Gość)22.01.2009 20:50

@Ja: Nie kosmiczne, nie bój się ;)
Piotrkowskie MAN'y to roczniki 91/92 najnowsze to 94 a więc prawie 20 letnie samochody :( Zobacz sobie tego:
http://otomoto.pl/man-a-21-klima-T969599.html

00


Też  piotrkowianin. ~Też piotrkowianin. (Gość)23.01.2009 10:54

Z tym koszmarem to jest prawda ,jechałem ostatnio na ul. Wronią to naprawdę smrud, brud,samochód cały drży ,aż po prostu strach tym jechać .Zaraz ktoś powie ,że trzeba było nie wsiadać , ale myślę, że pojazd do przewozu ludzi powinien być sprawny i czysty .

00


Piotr Piotrranga23.01.2009 12:31

MZDiK rozpisał przetarg na obsługę komunikacji na terenie miasta - pytanie na co liczył -ile jest firm dysponujących wystarczającym i wolnym potencjałem, a przepraszam jeszcze dysponujących zapleczem technicznym w pobliżu aby wystartować w tym przetargu?! To nie był przetarg tylko zasłona dymna zasłaniająca przed mieszkańcami fakt, że obecna sytuacja jest po prostu wygodna dla miejskich elit. W MZK są ciepłe posady w radzie i zarządzie a jak jest deficyt to rada miasta sypnie kasą - przecież nie ze swoich. MZDiK też oaza spokoju "chcieliśmy ale nie wyszło" a piotrkowian coraz bardziej zmuszanych do używania własnych samochodów (i korkowania ulic)można złupić dodatkowo opłatami parkingowymi.
Gdyby przez przypadek nasi drodzy (dosłownie) decydenci miejscy przypomnieli sobie, że ich władza pochodzi od wyborców i to im powinni służyć to MZDiK rozpisałby oddzielnie przetarg na każdą linię z osobna jest ich teraz 12 a więc nie jest to ilość kosmiczna. Podmiotów które mogły by wystartować mogło by się znaleźć z parę.
Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych, czy będzie nam się chciało iść na spotkania przedwyborcze i próbować zadawać kandydatom -szczególnie tym ubiegającym się o reelekcję- niewygodne o powody zaniechania działań czy też żądać( to odpowiednie słowo)wyjaśnienia konkretnych decyzji czy jak zwykle ogarnie nas zniechęcenie tak cenne dla dla pseudo "samorządowców"

00


mobilek ~mobilek (Gość)23.01.2009 20:47

problem nr 1 w obu transportach SMRÓD POTU !!!!!!!! idziesz po bilet do kierowcy MZK i potwornie capi potem i fajkami !! wsiadasz do busa capi fajkami i potem !
Ludzie zapominają o higienie i kulturze bo w obu przypadkach można natrafi na chamowatego kierowcę !!!i jeszcze ten pośpiech !!! MZK +BUSY = wyścigi ulicami miasta

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)26.01.2009 08:09

Jeżeli kolejne przetargi nie przyniosły pożądanego efektu, to czy prezydent lub rada miasta może powierzyć wykonywanie usług komunikacyjnych spółce MZK z wolnej ręki na zasadach określnoych w przetargu? Pewnie może, ale nigdy tego nie zrobi, bo jego koleś Kurczyna poszedłby z torbami.

00


motyl ~motyl (Gość)26.01.2009 09:18

Busiarzom nie opłaca się brać udziału w przetargu ponieważ: Obowiązywałyby ich bilety a nie jak teraz kasa w kieszeń ( co za tym idzie o wiele mniejsze zyski), 2. Musieliby zmodernizować swój tabor, a nikt z nich nie chce zastępować zdezelowanego dostawczaka z doczepionymi siedzeniami zamieniać na kosztowny autobus, 3. Musieliby jeździć zgodnie z rozkładem (musieliby posiadać rozkład) i od pierwszego do ostatniego przystanku, 4. i wiele innych powodów
Dlatego nie korzystam z BUSów bo kiedyś wsiadając zapłaciłem, kierowca kasę wziął ale biletu nie wydał, poprosiłem go o niego, a on mi na to, że w kasie skończył się papier i nie może wydrukować (jechałem o 8 rano) - już nie wsiadam od tej pory do busów.
Problemu nikt nie che rozwiązać bo to przecież uderzy w kolegów, którzy te busy mają. I dzięki temu mamy to co mamy i niestety ie zanosi się na zmiany.

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)29.01.2009 22:27

Taka ciekawostka z Nysy: http://phototrans.eu/14,277421,0.html - fabrycznie nowy autobus (mają takich 5) i dodatkowa linia autobusowa pod cmentarz. No ale tam nie mają minibusów, ani tępogłowych u władzy...

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat