metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
turysta ~turysta (Gość)21.11.2021 10:01

Wstrzomsajomca budowla. Na miarę egipskich piramid... W niczym nie umniejszając zasług żołnierzy AK.

35


Kazik ~Kazik (Gość)21.11.2021 11:14

To żadne oddziały AK a partyzanci dobrze zorganizowani tu był spory oddział z opowieści wiem ,ze gdy partyzanci ćwiczyli w lasach Niemcy mieszkali we wsi kopano okopy bo obawiali się nadejścia wojsk polskich i radzieckich.
Było tak ,że przebrani partyzanci za Niemców wizytowali prace przy okopach a ci im oddawali honory.
To ten oddział rozpracował Niemców wiec sprawnie z nimi poszło bo partyzanci wiedzieli gdzie co dokładnie jest i jakie umocnienia

32


Badacz przeszłości ~Badacz przeszłości (Gość)22.11.2021 15:38

Brawo!!!! Więcej tego rodzaju artykułów i informacji popularyzujących historię regionu i Kraju oraz region, jako taki. Jeszcze, Autor(?)Autorka mógł napisać, że Izba Pamięci tego partyzanckiego oddziału jest w P-ie Tryb. przy lotnisku aeroklubu piotrkowskiego. Dziękuję stronie i Autorowi. Może cykl z fotkami zrobicie o pomnikach i miejscach pamięci w piotrkowskim grodzie i w powiecie Piotrkowskiej ziemi. Będzie ich bardzo dużo, więc jest to, nie do wyczerpania temat. Zachęcam, dziękuję i gratuluję.

80


Mieszkaniec Regionu ~Mieszkaniec Regionu (Gość)24.11.2021 08:03

Brawo, bardzo dobra ramówka, wi3cej takich artykułów o Regionie!

40


Mhm ~Mhm (Gość)21.11.2021 07:30

Po stronie nieprzyjaciela odnotował w czasie kilku miesięcy działalności ponad 1000 zabitych i 400 rannych, wziął także 30 jeńców.
To poproszę jakieś źródła tych informacji, bo napisać to ja mogę, że 25 pułk zabił 300000 niemców.

46


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat