Dobrze że nie skończyli ,bo podzielilby losy Europy,czy innych miejsc w miescie.Miejscowy biznesmen w trampkach ,kupiłby za grosze, bo tanio i na tym koniec.
Być może jakiś teatr budowano ,ale nie na tysiąc widzów. Prawdą jest ,że w Polsce /wtedy Rosji/ różni szulerzy ,pseudobiznesmeni byli zawsze ,ale pewnie w mieście wielkości ówczesnego Piotrkowa z 40 tys. mieszkańców nikt nie poważył by się taki obiekt budować. Polska inteligencja wtedy grosza specjalnie nie miała...przede wszystkim patriotyczna. Czy są jakoweś dokumenty ,że taki twór budowano czy to tylko legenda?
Pan Kier. CIT o teatrze a Państwo komentujący tradycyjnie bez związku z tematem.
Panie pokaż dokumenty z miasta bo nie uwierze, wodociąg w Uszczynie podobno też miał być wasz a okazało się że nie macie na to papierów
Piotrków Trybunalski coraz bardziej upada jako miasto. Staje się prowincją. Łódź zabiera wszystkie drogi inne inwestycje do siebie. Mamy wykluczenie komunikacyjne. Nawet nie ma porannych pociągów do Warszawy a dla nas dworzec znajduje się w Koluszkach. Tak posłowie i senatorowie z regionu piotrkowskiego dbają o interes tego miasta i okoli!
Rewelacyjny artykuł. Oby takich historycznych ciekawostek było więcej. A swoją drogą to trochę żal naszego miasta, że z dekady na dekadę traci na znaczeniu. Mamy bogata historię i świetne położenie na szlaku wycieczkowym, ale władz miasta kompletnie nie obchodzi. Tysiące ludzi przejeżdża obok Piotrkowa autostrada czy ekspresówką (oraz koleją przez centrum miasta) i nawet nie zdaje sobie sprawy ile się tu działo...
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!