metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
pinczerrr ~pinczerrr (Gość)29.03.2017 16:08

Ares1 i sklave zaszczekajcie razem coś tu wy macie zawsze coś do powiedzenia

22


lumos ~lumos (Gość)29.03.2017 14:23

Nazwy ulic, placów czy skrzyżowań typu rondo budzą tak wiele kontrowersji, że chyba już czas aby zacząć nazywać je po prostu: pierwsze rondo, drugie, trzecie, ulica nr 1, 2, 3. 4 i oczywiście 5. Przez to, że nazwiemy ulicę, szkołę, plac czyimś imieniem nie upamiętnimy tym zmarłych. Polska cały czas żyje przeszłością. Pamiętajcie o przeszłości ale zacznijcie wreszcie iść do przodu.

111


gość ~gość (Gość)29.03.2017 15:15

nie mogło by być np. królewny śnieżki czy szreka?

81


sklave sklaveranga29.03.2017 18:07

Tak wygląda dekomunizacja po Kaczyńskiemu starych bandytów, zbrodniarzy nowymi zastępuje !?
Dziś fanatycy PiSu są groźniejsi od gestapowców. W jednej ręce trzymają krzyż a w drugiej karabin. Kaczyński zagonił PiS w kozi róg. Kaczyzm się przejadł i naród od niego torsji dostaje. Zobaczcie jak ulica się budzi i jak spontanicznie prezesa witała!
We wtorek Antoni Macierewicz żywo witał żołnierzy amerykańskich podczas pikniku w Piotrkowie Trybunalskim a tu znalazła się tak zaraza, wsza komunistyczna z malutkim transparentem "Św. Antoni Smoleński". Jutro foto na mojej stronie. Jak on się przedarł przez ten kordon moherów? Ledwo wysiadłem z samochodu, kostur wyjąłem. Natychmiast mnie do samochodu wpakowali. Chciałbym żeby Macierewicz zdjął buty publicznie i udowodnił wszystkim że nie jest Satyrem!? Memy: Satyr Tumanus  na http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia

38


abc ~abc (Gość)29.03.2017 16:49

Pyta przyjezdny kierowca: jak jechać tu i tu... A przechodzień mu odpowiada : na Rondzie Rzezi Wołyńskiej.... Albo: miał miejsce wypadek na Rondzie Rzezi Wołyńskiej..... Przecież można nazwać to rondo nieco inaczej, nawet jak chce się upamiętnić wydarzenia na Wołyniu.

63


ee ~ee (Gość)29.03.2017 16:38

Razem dla Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka będąc w koalicji z radnymi Sojuszu Lewicy Demokratycznej musiało się zgodzić na lewicowego patrona.

65


janek dziem ~janek dziem (Gość)29.03.2017 19:04

Rondo im. Gazety Trybunalskiej
i wszystko w temacie pozdro janek

62


ale ~ale (Gość)29.03.2017 19:31

Trzeba było nazwać Jarosława I Króla albo Naczelnika Wolski

56


Mieszkaniec Szczekanicy ~Mieszkaniec Szczekanicy (Gość)29.03.2017 16:53

Nie bardzo rozumiem wypowiedź Pani Marleny. Owszem niektóre nazwy przerażają, np. Św. Siostra Faustyna czy Represjonowani Politycznie Żołnierze Górnicy, ale są też ronda ze słusznymi, powszechnie akceptowanymi nazwami - Sulejowskie, Agnieszki Osieckiej, Rotmistrza Pileckiego, NSZ. Bez przesady więc. A jeszcze bardziej mnie dziwi druga cześć wypowiedzi, tj. kwestia kontrowersyjności. Co kontrowersyjnego jest w Zarembie - piotrkowianinie, powstańcu warszawskim, socjaliście na londyńskiej emigracji (?) Nic! Co kontrowersyjnego jest w Rzezi Wołyńskiej? Nic! Chyba, że ktoś neguje fakt urodzenia Zaremby w Piotrkowie lub fakt istnienia Rzezi; wówczas to on jest kontrowersyjny.

610


rzeź ~rzeź (Gość)29.03.2017 22:35

Jak można było nadać nazwę ze słowem "rzezi" ? Czy kolejne będzie się nazywało "eksterminacji" ? Edukujcie ludzi, ale przestańcie wreszcie z tą martyrologią nazw.

82


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat