metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)28.02.2019 21:08

Co niektórzy nauczyciele nie tłumaczą dzieciom a jak tłumaczą np.z matematyki to proszą do tablicy tylko dobrych uczniów a ci gorsi siedzą w tylnych ławkach no ale po co się przemęczac jak można zadać do domu kilka stron zadań a jak dziecko w szkole się nie nauczy to niech taki rodzic który wrócił z pracy po całym dniu i niech siedzi z dzieckiem przy lekcjach o ile może coś pomoc bo nie wszyscy byli asami w szkole

75


mąż ~mąż (Gość)01.03.2019 10:10

Stanowczo domagam się rozbudowania szkół z pieniędzy rodziców, zakupienia laptopów, drukarek, materiałów papierniczych, zakup paliwa do samochodów prywatnych, którymi nauczyciel jedzie na różne konkursy itp, urządzenia pokoi biurowych w szkole, oświetlenia ich i ogrzania, gdzie nauczyciel w tym moja żona będzie mogła do 16 wykonać wszystkie czynności związane z jej pracą. O 16.00 domagam się, aby miała wolne. Wywiadówka w szkole o 13.00, w tych samych godzinach rada pedagogiczna, wyjazdy z dziećmi do 16.00 bez sobót i niedziel w pozostałym czasie wyjazdy realizują rodzice sami. Protestuję przeciwko bałaganowi w jednym pokoju w domu związanym z ciągle rozłożonymi papierami czy tworzeniem różnych pomocy, dekoracji itp. Nie będę więcej płacił za prąd, tusze do drukarki, papier i zabraniam żonie używania prywatnego sprzętu domowego do celów szkolnych. Domagam się wprowadzenia przebiegu kilometrowego w samochodzie i zwrotu kosztów amortyzacji auta wykorzystywanego do potrzeb wykonywania tego zawodu. Nie będzie inteligentny inaczej pluł wam w twarz !!!!!!!!!

95


gość ~gość (Gość)01.03.2019 08:36

Magazyny przyjmą każdego nauczyciela do pracy

61


Uważajcie sobie nauczyciele - bez znajomości nie ma pracy w szko ~Uważajcie sobie nauczyciele - bez znajomości nie ma pracy w szko (Gość)01.03.2019 12:41

jest pełno młodych wykształconych ludzi którzy by bardzo chcieli pracować w szkole - mam dużo takich znajomych ponieważ moja żona kończyła filologię angielską. W Piotrkowie i w Bełchatowie nie można zaleź pracy - nie tylko dla nauczycieli angielskiego ale także dla nauczycieli chemii ( moja siostra wyjechała do Warszawy - bo tylko tam znalazła pracę jako nauczyciel chemii ) są to fakty - bez znajomości w gminach , starostwach , urzędach miast nie znajdzie nikt pracy na stanowisku nauczyciela -
A gdy już na stronie: Powiatowy Urząd Pracy pojawi się ogłoszenie pracy dla nauczyciela - to jest to śmieszne - bo na to stanowisko już jest dana osoba ze znajomościami - np: siostrzenica Wójta.

30


gośćć ~gośćć (Gość)01.03.2019 12:47

Niechęć do nauczyciel jest bardzo duża, chyba sobie na to zapracowaliście. Zostawcie w swoich szeregach ludzi inteligentnych, porządnie wykształconych, o wysokiej kulturze osobistej. Tym niby wykształconym, niby kulturalnym, niby inteligentnym powiedzcie do widzenia a wszystko się zmieni.

32


bn ~bn (Gość)28.02.2019 18:33

Zapomnieli wspomnieć o nieopodatkowanych korepetycjach udzielanych po godzinach.

95


wolny wybór ~wolny wybór (Gość)01.03.2019 13:18

Jak rodzice mają wybujałe ambicje to wysyłają dzieci na korepetycje. Moje dzieci studia kończą i na żadne korepetycje nie chodziły. Nie wysyłać i nie wypominać bo to nie jest przymusowe.

42


jest źle ~jest źle (Gość)01.03.2019 13:36

Nauczyciele zdobyli przywileje w latach gdy brakowało ludzi do pracy w szkolnictwie.Obecnie te przywileje nie mogą mieć zastosowania ponieważ do pracy w szkolnictwie nie potrzeba nikogo zachęcać ,jest armia młodych świetnie wykształconych ludzi gotowych podjąć pracę nauczyciela bez wygórowanych wymagań.

31


ile pracuje polski nauczyciel ? ~ile pracuje polski nauczyciel ? (Gość)01.03.2019 13:46

Ile pracuje nauczyciel w Polsce?
Z przeglądu Eurydice (Unijnej Sieci Informacji o Edukacji przy Komisji Europejskiej) z 2013 roku faktycznie wynika, że liczba obowiązkowych godzin dydaktycznych w Polsce jest najniższy w Europie. Polski nauczyciel przy tablicy spędza 18 godzin lekcyjnych, czyli 13,5 godziny zegarowej. W międzynarodowych porównaniach liczba ta zaokrąglona jest do 14.
i. Średnia dla europejskich krajów to 18-22 godziny zegarowe. Obowiązkowy wymiar prowadzenia lekcji to odpowiednio:
Polska – 14 godzin;
Estonia – 14 – 18 godzin;
Rumunia – 16 – 18 godzin;
Słowenia i Czechy – 17 godzin;
Słowacja – 17 – 18 godzin;
Węgry – 17 – 22 godziny;
Finlandia, Grecja, Dania, Austria – 18 godzin;
Cypr – 19 godzin;
Niemcy, Dania, Norwegia – 20 godzin;
Belgia – 20 – 23 godziny;
Łotwa i Luksemburg – 21 godzin;
Litwa i Włochy – 22 godziny;
Szkocja – 23 godziny;
Hiszpania, Irlandia, Portugalia – 25 godzin;
Malta – 26 godzin;

31


nm ~nm (Gość)01.03.2019 13:52

Jak tak jest źle to po kiego grzyba pracujecie w szkole w Polsce. Wyjechać jak inni a co , inne zawody mogą pracować w eu a wy nie ? Jak jesteście na poziomie o którym tak piejecie to działać nie narzekać. Pole do popisu jest i inni już tam są pielęgniarki , lekarze , inżynierowie też wykształceni i dają radę.

21


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat