metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Małgorzata ~Małgorzata (Gość)16.07.2014 12:15

Zgrabnie odzianie w słowa i z lekkością pióra, a zarazem z zasłużną powagą i pieczołowitością oddany charakter poematu Mistrza, z innym równie ważnym ówczesnym tłem połączony z historycznym przytupem na jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski.
Gratuluje Kunsztu! Kieruje słowa uznania!

32


Luca ~Luca (Gość)16.07.2014 16:07

Jak można świętować rocznicę polskiej agresji pod Grunwaldem??? Powinniśmy płonąć wstydem za naszych ojców, którzy wobec swoich niemieckich sąsiadów zaprezentowali się wrogo i heteronormatywnie, zamiast zaprosić ich do narracji o trudnym sąsiedztwie. A poza tym masakra pod Grunwaldem była podyktowana nienawiścią na tle seksualnym i antyfeministycznym, więc nie trzeba p. Środy,żeby was przekonać jaki to wstyd przed Europo

04


tutaj tutajranga16.07.2014 22:55

Luca, nie denerwuj się. Przecież z tej bitwy i tak nic nie wynikło.

30


melomanka ~melomanka (Gość)17.07.2014 01:13

Zbyszek Włodarczyk pisze muzykę do tego poematu. Dzieło na miarę Norwida i Niemena. Taki drugi Bema pamięci rapsod żałobny.

20


juzek ~juzek (Gość)17.07.2014 10:29

Super, brawo

02


taki jeden taki jedenranga17.07.2014 11:01

Możecie mnie minusować do woli, ale to straszliwa, częstochowska grafomania...

30


tutaj tutajranga17.07.2014 11:10

Ty mnie, `melomanka, nie podpuszczaj; ZW to może sobie napisać suitę pod tytułem:"Ide, se ide, a jak coś znajde, to ukradne, hopsasa, a chojraczek pogłaszcze mnie po... hopsasa, hopsasa...".

20


tutaj tutajranga17.07.2014 11:16

"taki-jeden" napisał(a):
taki jeden


Bo trzynastozgłoskowcem, ze średniówką we właściwym miejscu, jest bardzo łatwo pisać. Wystarczy lekko przytupywać nogą i dobierać treść do rymu.

20


x ~x (Gość)17.07.2014 11:19

"tutaj" napisał(a):
ZW to może sobie napisać suitę pod tytułem:"Ide, se ide, a jak coś znajde, to ukradne, hopsasa, a chojraczek pogłaszcze mnie po... hopsasa, hopsasa...".

W niedzielę po godz. 15 łaził po ul. Sienkiewicza i wlazł do szkoły. Czyżby coś znalazł?

20


tutaj tutajranga17.07.2014 11:22

Oh, ta szkoła to jego prywatna własność, włazi se, kiedy chce. Może po amfę? Bo tak szybko się przemieszcza...

21


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat