Najbardziej ekologiczne i oszczędne jest ogrzewanie piaskiem, tak piaskiem. Po prostu obok plecaka ewakuacyjnego, przy drzwiach wyjściowych, stoi worek z piaskiem i jak komuś zimno, to worek na grzbiet i rundka. Takim jednym workiem ogrzeje się cała rodzina przez kilka sezonów grzewczych. Warunek, trzeba zainwestować w mocny i trwały worek na piasek, a to nie są tanie rzeczy.
Nie ma to jak "ekologiczna i nowoczesna" ciepłownia. Przypomnijmy sobie. Kasa miejska pusta a w sezonie grzewczym będą opróżniać kieszenie mieszkańców korzystających z tego cuda. A można było w dobrych czasach /dekadę temu/ za to się brać. Wtedy gaz był jeszcze ...ekologiczny. Przynajmniej oficjalnie w Unii. Wybrano i to pod przymusem najgorszy z możliwych okresów.
O 20 lat za późno a teraz przy tych cenach gazu miasto mieszkańców wykończy opłatami za ciepłą wodę i ogrzewanie. Następna sprawa jest taka ,ze miasto pakuje się w koszty a UE w swoich założeniach do roku 2030 chce odejść od węgla i gazu nawet do aut. Takie są fakty tylko pytanie czym unia chce sie ogrzewać jak wszystkiego zakaże bo stawia się na panele i wiatraki tylko problem w tym ,ze to źródło jest nie stabilne by gwarantować bezpieczeństwo dla przykładu Holandia i Niemcy odchodzą od wiatraków nie sprawdziły się do tego energia jest dużo droższa. Osobiście myślę ,ze p[lany unijnych urzędników nie wypalą i szybko do węgla wrócą
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!